Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miasto ogłosiło przetarg na budowę nowego budynku bursy miejskiej

Facebook Twitter

Zakres prac obejmuje rozbiórkę obiektu od frontu al. Kościuszki, w którym od 1945 r. mieścił się uczniowski internat.

fot. czestochowa.pl

W miejsce starej bursy dwukondygnacyjnej, ma powstać czteropiętrowy obiekt

Zakres zadania zakłada także wyposażenie pokoi i kuchni w meble i sprzęt oraz zagospodarowanie obiektu. Bursa będzie oczywiście wpasowana architektonicznie w zabudowę alei, będzie miała cztery kondygnacje i blisko 2400 m² powierzchni użytkowej. Zaprojektowany budynek stanowić ma uzupełnienie pierzei po wyburzeniu istniejącego budynku bursy, będącego już w złym stanie technicznym. Projekt zakłada otwarcie budynków na poziomie parteru w celu wyeksponowania znajdującego się na terenie działki dziedzińca oraz budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego.

– a jak będzie wyglądało wnętrze budynku?

Na parterze oprócz holu wejściowego zlokalizowana zostanie stołówka dla maks. 85 osób z zapleczem kuchennym a także pomieszczenia techniczne. Na 1. piętrze mieścić się będą biura, pomieszczenia pomocnicze, magazynowe oraz pokoje mieszkalne. Pokoje przeznaczone dla uczniów będą także na 2. i 3. piętrze. Natomiast na 2. zlokalizowane zostanie także zaplecze magazynowe a na 3. sala zajęć. W sumie w całym budynku będą miejsca mieszkalne dla 93 osób  w 47 pokojach. Prawie wszystkie mają być 2-osobowe.

– informował Włodzimierz Tutaj, rzecznik magistratu. Przewidywany termin zakończenia prac to czerwiec 2022 r. Wartość inwestycji szacuje się na około 6 mln zł. Oferty przetargowe należy składać do 11 sierpnia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 maja 2021