Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

MDK przymierza się do stacjonarnych propozycji od marca

Facebook Twitter

Miejski Dom Kultury również powoli odmraża swoją działalność wśród częstochowskich instytucji kultury. Placówka działająca przy ul. Łukasińskiego ostatnio realizuje swoje propozycje online, ale trwają przygotowania do ponownego stacjonarnego otwarcia MDK-u.

fot. www.mdk.czest.pl/

Relacjonujemy koncerty online. Takich koncertów już dosyć dużo się odbyło. Przed nami kolejny Wiadomo, że sytuacja cały czas się dynamicznie zmienia. Co trochę słyszymy, że rząd zmienia rozporządzenia dotyczące pandemii i związanych z tym obostrzeń, w związku z tym też do końca nie wiemy, czy koncerty, które teraz planujemy online, nie będą już przy udziale publiczności, ale zapewne z reżimem sanitarnym.

Są przymiarki, by Dom Kultury mogli odwiedzać uczestnicy zajęć. Z początkiem marca mają wrócić np. warsztaty edukacyjne, mówi dyrektor Paweł Musiał:

We wrześniu u nas się odbywały a po obostrzeniach niestety musieliśmy zamknąć, podobnie jeżeli chodzi o wystawy. Też już jestem w trakcie rozmów. Jesteśmy gotowi na to, aby takie wystawy przygotowywać już w takim trybie, gdzie można po prostu do nas przyjść i obejrzeć te wystawy na żywo.

Osoby, które zapisały się na zajęcia edukacyjne we wrześniu będą mogły je kontynuować. Na razie niestety nie uda się zorganizować grup ruchowych, w tym warsztatów tanecznych. W tym przypadku trudno byłoby utrzymać dystans:

Są takie restrykcje, że na jedną osobę, która może uczestniczyć w takich zajęciach ruchowych, musi przypadać minimum 10 m kw. My takich sal nie mamy. mamy jedną, którą wynajmujemy i to jest właśnie sala wynajmowana przez Zespół Pieśni i Tańca Częstochowa. Natomiast w budynkach, którymi my dysponujemy te sale są zbyt małe by tego typu zajęcia uruchomić. Będą to zajęcia m.in. zajęcia modelarskie, ceramiczne, muzyczne, plastyczne, zajęcia z kroju i szycia, fotograficzne. wokalne

– zapowiada dyr. Paweł Musiał. Miejski Dom Kultury służy zainteresowanym udziałem w zajęciach szeroką informacją na temat wznowienia stacjonarnych propozycji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 marca 2023