Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Maturzystom nie uda się uroczyście zamknąć etapu nauki w szkole średniej

Facebook Twitter

Zamiast uroczystego rozdania - odbiór świadectw pojedynczo i tylko po wcześniejszym ustaleniu godziny przyjścia do szkoły. Epidemia koronawirusa skutecznie pokrzyżowała plany tegorocznym maturzystom. Już w najbliższy piątek (24.04.) koniec roku szkolnego- jak będzie wyglądał w Częstochowie?

O szczegóły pytaliśmy w Zespole Szkół im. Bolesława Prusa:

Świadectwa są wydrukowane, w piątek rano je podpisuję, a następnie od godziny 10 będziemy je rozdawać, ale indywidualnie. Wszyscy absolwenci dostali informacje, by wcześniej ustalić godzinę z sekretariatem o której przyjdą po świadectwo. To świadectwo otrzymają, plus wszystkie dokumenty oraz wynik egzaminu zawodowego z sesji zimowej.

Absolwenci będą mieć w piątek przygotowany cały komplet dokumentów, będzie on wręczany indywidualnie – informuje w Radiu Jura Dariusz Rataj dyrektor Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Częstochowie. Maturzyści dopytują cały czas o termin tegorocznych egzaminów dojrzałości:

Czekamy na decyzję ministerstwa. Matury z pewnością się odbędą, tylko nie wiadomo kiedy dokładnie. Słyszałem zapowiedź ministra, że będzie to możliwe w czerwcu, więc na to liczymy. U nas jest to o tyle trudne, że z końcem czerwca muszą odbyć się egzaminy zawodowe. Będzie to oznaczać dla nas dużo pracy.

– z dyrektorem Dariuszem Ratajem rozmawiała Katarzyna Fica.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj