Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Marihuana w Pyrzowicach. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2 kilogramy suszu roślinnego

Facebook Twitter

W Pyrzowicach, na terenie terminala cargo lotniska, funkcjonariusze służb celnych dokonali znaczącego odkrycia. W trakcie rutynowej kontroli przesyłek, z pomocą psa służbowego o imieniu Kodi, udało się wykryć ponad 2 kg marihuany.

Marihuana w Pyrzowicach
fot..slaskie.kas.gov.pl

Marihuana w Pyrzowicach

Narkotyki były ukryte w dwóch paczkach, które miały swoje początki w Stanach Zjednoczonych, a ich ostatecznym celem miały być adresy w województwach śląskim i małopolskim.

Anna Hanke-Hetmaniok z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach przekazała, że obie przesyłki wzbudziły podejrzenia funkcjonariuszy, co skłoniło ich do dokładniejszego sprawdzenia zawartości. Specjalistyczne badania potwierdziły obecność THC, psychoaktywnego składnika marihuany, w brunatnozielonym suszu roślinnym znalezionym w paczkach.

Marihuana w Pyrzowicach. Zdjęcia

W związku z podejrzeniem naruszenia ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, obie przesyłki zostały zabezpieczone, a dalsze postępowanie w tej sprawie przejął Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach, działając pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach.

Przypomina się, że polskie prawo surowo karze za przywóz środków odurzających, substancji psychotropowych czy nowych substancji psychoaktywnych. Osobom przyłapanym na takich działaniach grozi nie tylko wysoka grzywna, ale również kara pozbawienia wolności do lat 5. To kolejny przypadek, który pokazuje determinację służb w walce z nielegalnym obrotem narkotykami i podkreśla znaczenie kontroli celnych w ochronie społeczeństwa przed tego typu zagrożeniami.

/PAP/

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj