Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Lotnisko w Pyrzowicach: amunicja w bagażu podręcznym

Facebook Twitter

Podczas kontroli bezpieczeństwa w bagażu podręcznym podróżnego ujawniono amunicję. Okazało się, że bagaż należy do 62-letniego mieszkańca Kwidzyna, lecącego do Phuket (Tajlandia).

Lotnisko w Pyrzowicach
fot. SG Racibórz

Lotnisko w Pyrzowicach. W bagażu podręcznym podróżnego ujawniono amunicję.

62-latek chciał lecieć do Tajlandii. Podróżny tłumaczył, że posiada pozwolenie na broń do celów sportowych i kolekcjonerskich, a naboje zabrał nieświadomie. Amunicja została w bagażu po ostatnich zawodach strzeleckich, w których brał udział. Naboje zatrzymano. Po zakończonych czynnościach służbowych podróżny opuścił pomieszczenia służbowe Straży Granicznej, kontynuując podróż.

Straż Graniczna przypomina o zasadach przewozu broni palnej i amunicji!

Osoba zamierzająca przewieźć broń palną, broń gazową lub amunicję jest zobowiązana o tym fakcie poinformować przedstawiciela linii lotniczych na lotnisku, z którego planuje wylot w celu zadeklarowania tego faktu. W takiej sytuacji pasażer przewożący broń palną i/lub amunicję poproszony jest o przejście do specjalnego pomieszczenia, celem sprawdzenia broni oraz posiadanych dokumentów (pozwolenie na broń, a w ruchu międzynarodowym – również zgoda na jej wywóz wydana przez organ Policji lub zaświadczenie wydane przez Konsula RP oraz „Europejska Karta Broni”).

Należy również zaznaczyć, że broń przewożona drogą lotniczą powinna być rozładowana i zabezpieczona, a amunicja zapakowana w sposób uniemożliwiający uderzenie w spłonkę naboju. Broń palną, broń gazową lub amunicję umieszcza się w bagażu rejestrowanym, lub nadaje się jako bagaż rejestrowany, który jest transportowany na pokład statku powietrznego pod stałym nadzorem Straży Granicznej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj