Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Lokatorzy bloku przy ul. Barlickiego mają poważną awarię. Będzie reakcja specjalistycznej firmy [INTERWENCJA RADIA JURA]

Facebook Twitter

Z uprzykrzającą życie usterką zmagają się mieszkańcy bloku przy ulicy Barlickiego w Częstochowie. Zwrócili się z problemem do Radia Jura.

Częstochowskie Wodociągi

Lokatorzy bloku przy ul. Barlickiego mają poważną awarię

Jak piszą do nas:

…od soboty (02.09.) jesteśmy zalewani przez cofające się ścieki. Sytuacja powtarza się już po raz drugi w ciągu dwóch lat. Mimo rosnących kosztów tzw. funduszu remontowego, administracja przez dwa lata nie zrobiła nic w związku z rurami. To jest niewiarygodne, co przechodzimy. Kilkudziesięciu mieszkańców od weekendu nie ma wody.

– skarżą się lokatorzy.

Anna Wojtysiak: Awaria przy ulicy Barlickiego 4 jest na tyle duża, że wymaga specjalistycznej interwencji. Niestety nie udało się tego zrobić w miniony weekend, pomimo natychmiastowej reakcji pogotowia technicznego ZGM, TBS i dwukrotnego przepychania rur przez działającą w naszym imieniu firmę wodno-kanalizacyjną. Ponieważ kolejne próby udrożnienia rur nie powiodły się, podjęto decyzję o pilnym zakręceniu wody, co na pewno utrudniło codzienne funkcjonowanie, ale było bezsprzecznie konieczne.

W tej sprawie interweniowaliśmy w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej, który administruje budynkiem na Ostatnim Groszu. Odpowiedziała nam jego rzecznik Anna Wojtysiak. Wszystko wskazuje na to, że ktoś w skuteczny sposób zablokował odpływ ścieków z mieszkań:

Anna Wojtysiak: Najprawdopodobniej któryś z lokatorów wyrzucił coś, co całkowicie zatkało pion kanalizacji. Wielokrotnie apelujemy do mieszkańców, by odpady komunalne wrzucać do odpowiednich pojemników znajdujących się na zewnątrz budynków. Zapadła decyzja o przeprowadzeniu frezowania zatkanych rur. Tego rodzaju naprawa wymaga oczywiście ściągnięcia odpowiednich materiałów oraz specjalistycznych narzędzi, a także powiększonej ekipy. Wymagana jest również obecność w mieszkaniach samych lokatorów.

Problem przy Barlickiego 4 powinno udać się rozwiązać w najbliższych dniach, dodaje administracja, usunięciem awarii zajmą się fachowcy:

Anna Wojtysiak: Mamy nadzieję, że awaria zostanie usunięta jak najszybciej, a mieszkańcy tak bardzo nie odczują jej skutków. Ja tylko przypomnę, że naprawy wodno-kanalizacyjne na zlecenie ZGM wykonuje wynajęta profesjonalna firma. Jest to firma z dużym doświadczeniem i jak dotąd działała z zadowalającym skutkiem. Prosimy w tej sytuacji o cierpliwość. Niestety awarie zdarzają się, a ponieważ czasem są one niestandardowe, nie jest możliwe ich natychmiastowe usunięcie, którego pewnie życzylibyśmy sobie i my, i mieszkańcy.

– informowała w sprawie naszej interwencji Anna Wojtysiak, rzeczniczka ZGM TBS w Częstochowie.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024