Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kurtyny wodne i polewaczki na drogach miejskim sposobem na walkę z upałem

Facebook Twitter

Przed nami 3 bardzo upalne dni. W Częstochowie w tym tygodniu rekordowe wartości na termometrach. Synoptycy zapowiadają nawet 34 stopnie Celsjusza. Sposób na walkę z upałem w mieście? Na częstochowskie drogi wyjechały polewaczki, schłodzić można się też dzięki kurtynom wodnym.

fot. czestochowa.pl

Polewaczki już od poniedziałku (27.06) kursują po Częstochowie. Głównie w Śródmieściu. Trzy razy dziennie schładzają m.in ulice Śląską, Kilińskiego, Dąbrowskiego, Nowowiejskiego, i oczywiście Aleje. Polewanie wodą pozwoli na obniżenie temperatury nawierzchni i oczyści ją z pyłu i kurzu utrudniającego dodatkowo funkcjonowanie w mieście przy takich warunkach atmosferycznych.

Miasto oprócz tego ustawiło kurtynę wodną dla pieszych na placu Biegańskiego i placu Daszyńskiego. Mgiełki wodne chłodzą też przechodniów na Promenadzie Niemena i przy Centrum Handlowym Jagiellończycy.

Lekarze i dietetycy przypominają oczywiście o piciu wody, nakryciu głowy i kremie z filtrem. Jeśli nie musicie nie wychodźcie w godzinach południowych z domu. Nasza słuchaczka napisała nam w mailu, że wczoraj spacerowała z psem alejami, przechadzka szybko się jednak skończyła, pies miał problem z przejściem po rozgrzanym chodniku, gdzie temperatura nawierzchni wynosiła blisko 60 stopni Celsjusza. Unikajcie zatem chodników, starajcie się spacerować z waszymi pupilami w cieniu, przede wszystkim po trawniku.

Wykaz polewanych ulic:

– ul. Mirowska (od centrum do wiaduktu nad trasą DK-1)

– ul. Warszawska (od centrum do Al. Jana Pawła II)

– Aleja Najświętszej Marii Panny (ulice i środkowy pasaż)

– Aleja Sienkiewicza

– ul. Śląska

– ul. Kilińskiego (od centrum do Al. Jana Pawła II)

– ul. Dąbrowskiego (od centrum do Al. Jana Pawła II)

– ul. Nowowiejskiego

– ul. Sobieskiego

– ul. Piłsudskiego.

Polewanie zostanie zakończone w momencie spadku temperatury bądź wystąpienia ciągłych opadów deszczu.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj