Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Plany plenerowych imprez miasta aktualne. Letnich wydarzeń jeszcze więcej

Facebook Twitter

Festiwalowa Frytka OFF zainicjowała cykl letnich imprez, których w tym roku u nas nie zabraknie. Będzie duże świętowanie Dni Częstochowy i nieco mniejsze wydarzenia w Parku Lisiniec czy na Placu Biegańskiego.

fot. Unsplash / pixabay.com

W plener tego lata zaprasza częstochowian prezydent miasta:

Krzysztof Matyjaszczyk: Już przygotowujemy się do kolejnych XXX Dni Częstochowy 26-27 sierpnia, również wtedy oprócz  jubileuszowego wydania Dni Częstochowy, swój jubileusz będzie w Częstochowie w sposób szczególny obchodził zespół T Love – 40 Jubileusz. Pamiętam 30 granie T Love w Częstochowie. Warto było wtedy być. Tak samo będzie warto być na 40-leciu zespołu.

Frytka OFF wróciła do miasta po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią. Brakowało też innych imprez, łącznie z miejskim Sylwestrem.

Tym razem w kalendarzu zarówno duże wydarzenia kulturalno-rozrywkowe dla młodzieży, seniorów czy ogółu mieszkańców

– dodaje Krzysztof Matyjaszczyk.

Krzysztof Matyjaszczyk: Festiwal Kolorów w Parku Lisiniec, oprócz tego będą jeszcze Senioralia z myślą o nieco starszych koneserach spotkań i zakończymy rok imprezą plenerową – Sylwestrem na Placu Biegańskiego. Mam nadzieję, że ci, którzy będą chcieli pobawić się na otwartym powietrzu, będą mieli ku temu parę sposobności.

Po przerwie, życie kulturalne rozkręca się w Częstochowie na dobre, dodaje prezydent miasta. Te planowane imprezy zagoszczą w Śródmieściu, ale też w dzielnicach Północ i Lisiniec.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj