Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Krwista Olimpiada. W międzyuczelnianej rywalizacji wzięła udział Politechnika Częstochowska

Facebook Twitter

Studenci Politechniki Częstochowskiej oddawali krew w ramach międzyuczelnianej rywalizacji pod hasłem Krwistej olimpiady. Akcja prowadzona jest na terenie województwa śląskiego i poprzez rywalizację z innymi uczelniami ma zachęcać młodych ludzi do oddawania krwi.

Mówi Anita Kopeć z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach:

Przede wszystkim chcemy zaktywizować studentów. Ten potencjał jest ogromny w tej grupie wiekowej, dlatego też akcja dedykowana Też liczymy, że nie będzie to tylko jednorazowe oddanie krwi, ale regularne odwiedzanie nas w centrum krwiodawstwa. Jak najbardziej też planujemy kolejną edycję tej olimpiady, ale też inne okazje podczas, których pojawimy się tutaj na Politechnice Częstochowskiej. Oczywiście krew powędruje do potrzebujących, bo jest to szczytny cel. Tutaj pojawiamy się z różnymi atrakcjami, ale trzeba pamiętać, że ta akcja ma na celu pomoc drugiemu człowiekowi. Właśnie w ten sposób możemy pomóc osobom, które najbardziej tego potrzebują, więc zachęcam do tej akcji, do tego, aby też obserwować nasze działania i przybywać w inne miejsca, w których pojawiały się ambulansami.

Każdego dnia regionalne centrum krwiodawstwa w Katowicach wydaje od 200 do 250 litrów krwi.

Pierwszy raz Politechnika Częstochowska włączyła się w tą szczytną ideę, która ma na celu pobór – można tak nazwać – tego życiodajnego płynu, jakim jest krew mam nadzieję, że w tym roku na sam początek, Politechnika Częstochowska – mówiąc językiem sportowym – wykręci dobry wynik.

– mówił Michał Sobociński z Politechniki Częstochowskiej, koordynator akcji. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa jedzie teraz dalej. Rywalizacja przeniesie się teraz na inne śląskie uczelnie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj