Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Krajowa Rada Sądownictwa sprawdziła, jak pracowały sądy w związku ze sprawą 8-letniego Kamilka

Facebook Twitter

Krajowa Rada Sądownictwa sprawdziła jak pracowały sądy z Częstochowy i Olkusza, w związku ze sprawą 8-letniego Kamilka. Czy reakcja sędziów i kuratorów sądowych była właściwa i adekwatna. Odtworzony został dokładny przebieg spraw sądowych i sporządzanych w sprawie dokumentacji, w zaangażowanych instytucjach.

Zbrodnia w Blachowni Zbrodnia w Częstochowie śmiertelny wypadek Tragedia na autostradzie Sprawa zabójstwa Moniki zabił żonę siekierą Duchowny z aktem oskarżenia Śmiertelny wypadek podczas holowania Śmiertelne pobicie w Częstochowie - jest akt oskarżenia

Krajowa Rada Sądownictwa sprawdziła, jak pracowały sądy w związku ze sprawą 8-letniego Kamilka

Według raportu Sąd Rejonowy w Olkuszu i Sąd Rejonowy w Częstochowie podejmowały czynności sprawnie oraz niezwłocznie. Pojawiły się też jednak nowe wnioski, aby przedstawiciele służb, prowadzący pracę z rodziną każdorazowo nawiązywali kontakt z dziećmi, czy nie doświadczają różnych form przemocy. W treści ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie raport wskazuje na konieczność zmian legislacyjnych, aby „bezpośrednie zagrożenie” zastąpić przesłanką „poważnego zagrożenia”. Nie obejdzie się też bez zmian systemowych odnośnie opieki i ochrony dzieci.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024