Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Koronawirus sparaliżował pracę II Urzędu Skarbowego przy Tkackiej, nie przyjmują interesantów do piątku 16 kwietnia

Facebook Twitter

Kolejne urzędy dotyka fala zachorowań na koronawirusa. Tym razem przez cały bieżący tydzień nie załatwimy bezpośrednio swoich spraw w częstochowskim Urzędzie Skarbowym przy ul. Tkackiej.

fot. urzadskarbowy24.pl

Ze względu na przypadki zakażeń koronawirusem wśród pracowników, od 12 do 16 kwietnia zawieszona zostaje obsługa bezpośrednia podatników w II Urzędzie Skarbowym w Częstochowie, a także odwołana możliwość rezerwacji wizyt w tym okresie. W urzędzie w godzinach od 8 do 14:30 czynny będzie punkt przyjmowania i wydawania dokumentów, jednakże bez możliwości konsultacji. Dokumenty można również złożyć poprzez wrzucenie do skrzynki znajdującej się przy wejściu do urzędu.

Jak informuje nas Michał Kasprzak, rzecznik skarbówki w regionie, i w tej jednostce zakażenia wykryto u dużej części pacowników. Jeżeli będzie to możliwe, częściowa obsługa interesantów na miejscu wróci w kolejnym tygodniu. Nadal urząd skarbowy poleca zdalną obsługę oraz rozliczenia internetowe:

Przypominamy, że większość dokumentów podatkowych można szybko, bezpiecznie i wygodnie złożyć elektronicznie przez stronę podatki.gov.pl, biznes.gov.pl lub za pośrednictwem e PUAP. Najprostszym sposobem złożenia zeznania podatkowego jest skorzystanie z usługi Twój e-PIT. Dostęp do usługi możliwy jest wyłącznie przez e-Urząd Skarbowy na stronie podatki.gov.pl

– podatnikom radził Michał Kasprzak, z referatu obsługi klienta Administracji Skarbowej w Katowicach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj