Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Komitet Olimpijski zatwierdził pięć nowych dyscyplin. Sprawdź jakich!

Facebook Twitter

W świecie sportu zaszły duże zmiany. Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) zatwierdził pięć nowych dyscyplin, które zostaną wprowadzone do programu igrzysk olimpijskich.

Komitet Olimpijski

W świecie sportu zaszły duże zmiany. Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) zatwierdził pięć nowych dyscyplin, które zostaną wprowadzone do programu igrzysk olimpijskich.

Zgodnie z przepisami MKOl, każdy gospodarz igrzysk ma prawo zaproponować szereg dyscyplin, które chciałby zobaczyć w programie olimpijskim na swoim terytorium. Organizatorzy igrzysk olimpijskich w 2028 roku zdecydowali się na pięć nowych dyscyplin. Propozycje te zostały wcześniej zaakceptowane przez Komitet Wykonawczy MKOl podczas kongresu w Mumbaju. W poniedziałek, zmiany te zostały oficjalnie zatwierdzone na sesji MKOl.

Futbol flagowy, który jest mniej kontaktową odmianą futbolu amerykańskiego, oraz squash, zadebiutują na igrzyskach olimpijskich. Inne sporty, takie jak krykiet, baseball/softball i lacrosse, już wcześniej przynajmniej raz znalazły się w programie olimpijskim.

Przewodniczący MKOl, Thomas Bach, wyraził swoje poparcie dla tych zmian, mówiąc: „Te dyscypliny wpisują się w sportową kulturę Ameryki i zaprezentują się całemu światu. Uczynią igrzyska LA 28 wyjątkowymi i pozwolą Ruchowi Olimpijskiemu zaznajomić się z nowym środowiskiem sportowców i kibiców w USA i globalnie.”

Te zmiany oznaczają nowy rozdział w historii sportu, dając szansę nowym dyscyplinom na globalną prezentację i umożliwiając sportowcom z różnych dziedzin rywalizację na najwyższym poziomie. W miarę zbliżania się igrzysk olimpijskich w 2028 roku, na pewno będziemy śledzić rozwój tych nowych dyscyplin i ich wpływ na globalną scenę sportową.

/PAP

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj