Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kolejne oszustwo na „zdalny pulpit”. Mieszkaniec gminy Ciasna stracił ponad 60 tys. złotych

Facebook Twitter

O kolejnym przypadku oszustwa informuje lubliniecka policja. Kilkadziesiąt tysięcy złotych stracił mieszkaniec gminy Ciasna. Tym razem to było oszustwo na "zdalny pulpit". Jakich mechanizmów użyli oszuści?

fot. Pixabay

Najpierw do mieszkańca gminy Ciasna zadzwonił mężczyzna przedstawiając się jako pracownik banku. Poinformował swojego rozmówcę, że środki finansowe zgromadzone na jego koncie są zagrożone i namówił do zainstalowania aplikacji Any Desk. Mężczyzna, wykonał polecenia rzekomego „pracownika banku” i tym samym przestępcy uzyskali pełny dostęp do jej konta. Po krótkiej chwili, bez wiedzy właściciela rachunku została otwarta linia kredytowa i zaciągnięte kredyty na łączną kwotę powyżej 60 tysięcy złotych. Następnie oszuści dokonali wypłaty wszystkich środków z konta ofiary.

Jak podkreślają śledczy, pokrzywdzeni tego rodzaju przestępstwem, to często wcale nie są seniorzy, a osoby około 40 roku życia, które powinny być dość dobrze zorientowane w kwestii płatności internetowych. Pomimo tego oszustom udaje się ich okradać.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj