Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policja ostrzega przed oszystami

Facebook Twitter

Policja w naszym regionie przestrzega - uważajmy na różnego pokroju oszustów. Do niecnych celów wykorzystują pandemię a kolejne próby oszustw są zgłaszane dzielnicowym. 

Policja w Częstochowie Planujesz wakacje? Częstochowska policja ostrzega przed oszustami

Oszuści kolejny raz próbują wyłudzać pieniądze, znów starą metodą „na wnuczka”. Ale tym razem wykorzystują legendę „na koronawirusa”. Dzwonią głównie do starszych osób podają się wówczas za członka rodziny, który zachorował na Covid i jest w bardzo złym stanie. Po chwili do rozmowy wkracza rzekomo opiekujący się pacjentem lekarz, który potwierdza w rozmowie, że jest pilna potrzeba wdrożenia droższej terapii ratującej życie. Szybką reakcją chcą wyłudzić oszczędności seniorów.

Trzeba pamiętać i uczulać starszych członków rodziny, że żaden pacjent chory na Covid-19 nie musi płacić za leczenie. Powiadomienie o przelewie czy osobistym przekazywaniu pieniędzy dla kogoś z rodziny w celu leczenia z covid19 jest oszustwem. Trzeba przerwać połączenie i zadzwonić pod numer 112. Policjanci proszą aby w ten sposób uświadomić naszych najbliższych, którzy mogą paść ofiarą oszustów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj