Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kolejki do punktów wymazowych. W Częstochowie NFZ finansuje dwa, ale uruchomi kolejne dwa miejsca do testowania

Facebook Twitter

Ogromne kolejki do punktów wymazowych w kierunku testowania na sars-cov 2, to w ostatnich dniach stały widok w całym kraju. O podobnych problemach w związku z długimi kolejkami piszą nam mieszkańcy Częstochowy i okolicznych miejscowości.

fot. pacjent.gov.pl

Obecnie w naszym mieście funkcjonują tylko 2 takie punkty finansowane przez NFZ, pozostałe są prywatne. Z uwagi na duże zainteresowanie fundusz zwiększa dostępność punktów w kierunku testowania.

Obecnie w województwie śląskim funkcjonuje 60 punktów pobrań. Zostały uruchomione nowe punkty w Żywcu, Czechowicach-Dziedzicach, Katowicach, Rudzie Śląskiej, Zawierciu i Łaziskach Górnych. Zależy nam na tym, aby pacjenci mieli jak najlepszy dostęp do punktów pobrań, w związku z tym w kolejnych dniach będą uruchamiane kolejne punkty. Będzie ich dodatkowo 20. Natomiast istniejące punkty zwiększają harmonogram dostępności. Przełoży się to również na wzrost liczby wykonywanych pobrań materiałów.

Jak deklaruje Rafał Razik, rzecznik Narodowego Funduszu Zdrowia w naszym województwie, planowane jest otwarcie kolejnych dwóch punktów w Częstochowie. Na razie osoby, które chcą się przetestować NFZ odsyła do punktów wymazowych przy ul. PCK 7 oraz przy ul. Mickiewicza 12, na parkingu Miejskiego Szpitala Zespolonego z tyłu budynku.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj