Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Już 1500 nastolatków zaszczepiło się w Galerii Jurajskiej przeciwko Covid-19

Facebook Twitter

W Częstochowie nie słabnie zainteresowanie szczepieniami wśród osób w wieku 15 plus. Tylko w jednym z lokalnych punktów zdecydowało się na przyjęcie preparatu przeciwko Covid-19 już 1500 nastolatków.

Przypomnijmy takie osoby zgłaszają się najczęściej samodzielnie z wypełnioną przez opiekunów zgodą na szczepienie. Młodzież podejmuje decyzje o szczepieniu głównie z powodu rosnącej liczby zakażeń i ograniczeń jakie znów dotknęły oświatę. Od czwartku (27.01.) starsze klasy znów uczą się zdalnie, tak ma być do ferii zimowych.

fot. gov.pl

Ministerstwo Zdrowia przyspiesza wystawianie skierowań na dawkę przypominająca dla młodzieży

Od piątku rozpocznie się proces wystawiana skierowań na dawkę przypominjącą dla nastolatków w wieku 12-15 lat

– poinformował w czwartek na Twitterze resort zdrowia.

W związku z rosnącą piątą falą COVID-19 i trwającymi wyjazdami feryjnymi oraz brakiem decyzji EMA, podobnie jak inne państwa UE, w oparciu o wytyczne zespołu ds. szczepień, WHO i FDA wprowadzamy szczepienia dawką przypominającą 12-15-latków

– podało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

W załączonym komunikacie dodało, że decyzję podjęło mając:

na uwadze zalecenie Zespołu ds. Szczepień Ochronnych z dnia 26 stycznia 2022 r. uwzględniające stanowisko WHO z dnia 21 stycznia 2022 r. oraz stanowisko amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) z dnia 5 stycznia 2022 r.

Resort podał, że w szczepieniu przypominającym stosowany jest preparat Comirnaty (Pfizer-BioNTech) z zachowaniem odstępu co najmniej pięciu miesięcy po ukończeniu pełnego (dwudawkowego) schematu szczepienia przeciw COVID-19.(PAP)

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj