Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Koleje Śląskie ruszają z rezerwacją miejsc dla rowerów

Facebook Twitter

Koleje Śląskie ruszają z rezerwacją miejsc dla rowerów. Wiosna sprzyja wyprawom na Jurę Krakowsko- Częstochowską, a dzięki siatce połączeń lokalnego przewoźnika, łatwiej będzie dojechać ze Śląska w nasze rejony ze swoim rowerem.

Fot. Koleje Śląskie
Fot. Koleje Śląskie

Koleje Śląskie ruszają z rezerwacją miejsc dla rowerów

Rowerzystom z Częstochowy pociąg pozwoli na przemieszczenie się z dwoma kółkami w Beskid Śląski.

Dodatkowo w trakcie długich weekendów będą pociągi specjalnie do turystycznych miejscowości.

– informuje pasażerów Kolei Śląskich Bartłomiej Wnuk.

Bartłomiej Wnuk: 27 kwietnia rusza system rezerwacji przewozu rowerów w pociągach Kolei Śląskich. Takie rozwiązanie oznacza większy komfort wszystkich pasażerów i pozwoli uniknąć sytuacji, w której podróżny nie znajdzie miejsca na swój rower, mimo posiadania biletu na jego przewóz. W miarę możliwości, nawet w przypadku braku miejsca na rower, kierownik pociągu wskaże miejsce umożliwiające bezpieczny przewóz jednośladu. Siatka połączeń Kolei Śląskich pozwala dotrzeć w najbardziej malownicze miejsca turystyczne.

W letnich połączeniach Kolei Śląskich znajdzie się więcej miejsc dla rowerzystów, mówi rzecznik Bartłomiej Wnuk. Przewoźnik chce też uruchomić velocug z dodatkową przestrzenią na rowery. Bezpośrednio po przesiadce w Katowicach dojedziemy z naszym jednośladem też np. do Zakopanego. Nie powinno być tym razem problemu ze znalezieniem miejsca.

Bartłomiej Wnuk: Każdy ze składów posiada strefę rowerową, a w niej od 4 do 14 oznaczonych miejsc przygotowanych dla rowerzystów. Do tej pory posiadanie biletu na przewóz roweru nie gwarantowało przejazdu z jednośladem. W szczycie sezonu rowerowego zdarzały się sytuacje, w których kierownik pociągu ze względów bezpieczeństwa musiał odmówić wejścia do pojazdu z rowerem. Dzięki obowiązkowej rezerwacji miejsc takie sytuacje nie będą mieć miejsca.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 maja 2024