Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kilkadziesiąt sióstr zakonnych rozpoczęło akcję związaną z szyciem maseczek

Facebook Twitter

Będą one przekazywane bezpłatnie częstochowskim szpitalom oraz osobom bezdomnym i seniorom, którym posługują wolontariusze Fundacji ufam Tobie.

O szczegółach tej inicjatywy opowiedziała w Radiu Jura- Jolanta Kobojek:

Przed kilkoma dniami w ramach fundacji pojawił się pomysł, aby siostry – które stanowią znaczą cześć parafii Miłosierdzia Bożego, bo jest aż 16-ście zgromadzeń na jej terenie – włączyły się w szycie maseczek dla osób potrzebujących. W międzyczasie okazało się, że grupa facebookowa „Koronawirus – Pomoc Częstochowa”, poszukuje krawcowych, które mogłyby szyć takie gotowe maseczki, więc połączyłyśmy swoje siły i je szyjemy.

Maseczki trafią do szpitali w Częstochowie, ale też do osób potrzebujących m.in. osób bezdomnych którym fundacja ufam Tobie pomaga na co dzień. To nie jedyne działania fundacji działającej przy częstochowskiej Dolinie Miłosierdzia.

Seniorzy mogą liczyć też na pomoc w zakupach:

Wiemy, że to grupa szczególnie narażona na konsekwencje tej choroby, w związku z tym zachęcamy ich aby pozostawali w domach. Wolontariusze naszej fundacji zrobią za nich zakupy, dostarczą pod same drzwi, oni oczywiście tylko za nie płacą według kwoty na paragonie (…). Wystarczy zadzwonić, podać listę zakupów, adres i wolontariusz z takimi zakupami do Państwa dotrze.

– mówiła Jolana Kobojek, prezes Fundacji Ufam Tobie. O pozostałych inicjatywach przeczytacie na https://dolina-milosierdzia.pl/

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj