Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kiedy wreszcie opóźniana przebudowa na DK1 w granicach miasta i DK46 w kierunku Opola?

Facebook Twitter

Co z długo wyczekiwaną przebudową miejskiego odcinka DK1 i DK 46 czyli tzw. „wylotówki” na Opole? Wedle wcześniejszych zapowiedzi, prace miały ruszyć już jesienią ubiegłego roku, potem w pierwszym kwartale 2021.

Nadal ciężkiego sprzętu i „drogowców” nie widać, ani na Głównej i Przejazdowej jak i w al. Wojska Polskiego. Co jest powodem opóźnień? Pytamy w Zarządzie Dróg w Częstochowie:

Termin przekazania placów budowy na al. Wojska Polskiego i DK46, czyli ulice Główna, Przejazdowa i budowa nowego śladu od wejścia ul. Św. Barbary uzależnione jest w obu przypadkach od momentu wydania przez służby wojewódzkie zezwoleń na realizację inwestycji drogowej tzw. ZRID. Procedura ta trwa. Zbliżają się wielkimi krokami terminy graniczne, ale nie mamy wpływu na to, jak długo jest to procedowane. Jak tylko stosowne formalności zostaną zakończone, wykonawcy prac zostaną zobowiązani przez służby miejskie do niezwłocznego przystąpienia do robót i realizacji tego zakresu. Jesteśmy gotowi do tego, żeby przystąpić do działania

– informował nas rzecznik Maciej Hasik. Zanim zarząd dróg otrzyma od wojewody zgodę na realizację inwestycji, musi jeszcze poprawić projekt. Po analizach służby wojewody uznały, że w dokumentacji pojawiły się błędy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021