Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Już ponad 200 razy w Częstochowie: 29 grudnia przejedzie masa krytyczna i rowerzyści z odblaskami

Facebook Twitter

Dwieście razy przez nasze miasto przejechała Częstochowska Masa Krytyczna, ostatnia odsłona akcji w tym roku już 29 grudnia. Miłośnicy jednośladów jak zawsze zbierają się na Placu Biegańskiego i startują o godz. 18.00.

masa krytyczna
Fot. facebook.com/czestochowska.masa.krytyczna

Dziś ulicami Częstochowy przejedzie masa krytyczna

Dołączyć może każdy chętny, warto to zrobić rodzinnie:

Jakub Wójcik: Trasa zawsze jest troszeczkę inna. Od lat w Masie Krytycznej uczestniczą rodzice, uczestniczą dzieci. Wszyscy raczej wracali zadowoleni. Także myślimy, że jak najbardziej jest to trasa dla wszystkich uczestników.

Agata Jarosz: Często to dzieci właśnie nadają nam tempo i mówią, że trasy są dla nich za krótkie, bo się dobrze bawią, także nikt nie zostaje z tyłu. Dostosowujemy się do innych uczestników.

Dlatego warto wsiąść na dwa kółka i bez względu na pogodę dołączyć do rowerowej masy, mówią Jakub Wójcik i Agata Jarosz. To comiesięczne święto rowerowej wspólnoty w Częstochowie. 29 grudnia dodatkowo zorganizowana zostanie wyjątkowa akcja „Zabłyszcz w ciemności”:

Jakub Wójcik: Będziemy rozdawać odblaski, które powinny być nieodłącznym elementem pieszego i rowerzysty, zwłaszcza po zmroku. Ze względu na to, że nawet w mieście, gdzie mamy lampy, nie zawsze nas dobrze widać, poza obszarem zabudowanym ten obowiązek jest. Pieszy musi mieć odblaski, ale warto również właśnie w terenie zabudowanym takie obrazki posiadać. Odblaski zawsze powodują to, że kierowca nas dostrzeże i będziemy czuć się bezpieczniej.

Agata Jarosz: Z naszej strony to już czwarta edycja „Zabłyszcz w ciemności”, jest to nasza autorska inicjatywa. My chodzimy, edukujemy, rozdajemy elementy odblaskowe, pokazujemy filmiki i różne materiały.

Do wsiadania na rowery nawet o tej porze roku zachęcają Agata Jarosz i Jakub Wójcik z Częstochowskiej Masy Krytycznej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj