Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

200. Częstochowska Masa Krytyczna. Agata Jarosz: „Mamy małe niespodzianki dla uczestników”

Facebook Twitter

Częstochowscy cykliści, którzy jeżdżą cały rok i promują bezpieczeństwo na dwóch kółkach, są właśnie przed drugim ważnym jubileuszem. W najbliższy piątek (24.11.) po raz 200. przejedzie przez miasto Rowerowa Masa Krytyczna.

fot.fb/Częstochowska Masa Krytyczna

200. Częstochowska Masa Krytyczna

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych, a na uczestników czekać będą niespodzianki.

Agata Jarosz: Mamy teraz 200. Masę Krytyczną w Częstochowie, mamy małe niespodzianki dla uczestników w tym limitowane pamiątkowe magnesy. Jeszcze jedną rzecz planujemy, ale tego jeszcze nie zdradzę, bo czekamy na realizację. Częstochowska Masa Krytyczna swoje początki ma w 2004 roku. Niektórzy mówią, że jeżdżą z nami od samego początku, więc to też cieszy, że w sumie całe pokolenie się wychowało na Masie. W sierpniu mieliśmy właśnie swoje 19-lecie. Wtedy też zrobiliśmy specjalny nocny przejazd, gdzie były dla nas otwarte drogi, które na co dzień nie są otwarte dla rowerzystów.

Start jak zawsze na placu Biegańskiego, w piątkowy wieczór o godz. 18.00, poleca Agata Jarosz. To organizowane co miesiąc spotkanie jest rowerowym przejazdem przez Częstochowę, ale też prawdziwym świętem wspólnoty cyklistów. Wystarczy sprawny rower z działającym oświetleniem i dobry humor, aby znaleźć się w tym gronie:

Agata Jarosz: My też jako troszeczkę wychodzimy poza schemat założeń Mas na świecie, ponieważ Masa jako taka jest tylko po to, żeby walczyć o równe traktowanie rowerzystów na drodze, o infrastrukturę, ale my też chcemy uświadamiać te prawa i obowiązki jakie mają rowerzyści. Chcemy też dbać o ich bezpieczeństwo, dlatego też nagrywaliśmy kilka filmików edukacyjnych. Prowadzimy cyklicznie raz do roku akcję „Zabłyszcz w ciemności”, która będzie już w grudniu. Chcemy, żeby to środowisko rowerowe, jak i pieszych było bezpieczne.

Dodaje Agata Jarosz, organizatorka Częstochowskiej Masy Krytycznej. Dodajmy, że ostatnia masa w tym roku planowana jest 29 grudnia. Wtedy zostanie też przygotowana wyjątkowa akcja „Zabłyszcz w ciemności”.

200. Częstochowska Masa Krytyczna

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj