Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jest areszt na 3 mies. dla mordercy z Myszkowa. Jeden z pomocników też aresztowany, poinformowała prokuratura

Facebook Twitter

Jest areszt dla zabójcy z Myszkowa. Udało się rozwikłać skomplikowaną sprawę zaginięcia 42-latki w tym mieście. W lipcu kobieta wyjechała z domu samochodem i od tego czasu ślad po niej zaginął. Kilka dni później w stawie odnaleziono jej auto.

fot. myszkow.policja.gov.pl

Za tragiczne zdarzenie odpowiada partner zaginionej

– mówi prok. Tomasz Ozimek.

Prokurator przedstawił 39-letniemu Mariuszowi P. zarzut pozbawienia życia byłej partnerki. Przesłuchany przez prokuratora Mariusz P. wyjaśnił, że pozbawił życia byłą partnerkę, gdyż kobieta wpadła w szał i bronił się przed jej atakiem. Prokurator po przesłuchaniu tego podejrzanego wystąpił do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu.

Jak poinformował nas rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, sprawa aresztowa odbyła się w piątek (26.11.), sąd zdecydował, że domniemany zabójca kobiety spędzi za kratami najbliższe 3 miesiące.

fot. myszkow.policja.gov.pl

W sprawie postawiono też dodatkowe zarzuty, bo sprawca nie działał sam:

Dwóm zatrzymanym mężczyznom prokurator przedstawił zarzuty utrudniania postępowania karnego w sprawie zaginięcia kobiety. Mężczyźni ci przyznali się do stawianym im zarzutów i złożyli obszerne wyjaśnienia opisujące okoliczności tej sprawy. Utrudnianie postępowania karnego miało polegać na pomocy sprawcy przestępstwa w ukryciu zwłok, a także ukryciu jej samochodu.

Jeden z mężczyzn też poczeka na proces w areszcie. Dokładne przyczyny śmierci kobiety ma wyjaśnić sekcja zwłok, wyjaśnienia powinny być znane na dniach, usłyszeliśmy w prokuraturze:

W zakładzie medycyny sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu zostanie przeprowadzona sekcja zwłok pokrzywdzonej, celem ustalenia przyczyny zgonu tej kobiety. Przestępstwo zabójstwa jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 8 do 15 lat, karą 25 lat pozbawienia wolności albo nawet karą dożywotniego pozbawienia wolności

– poinformował prok. Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2023