Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jest akt oskarżenia w sprawie śmiertelnego wypadku drogowego

Facebook Twitter

W nocy 2 kwietnia Karolina B. jechała fordem ulicą 7 Kamienic w Częstochowie. W tym samym czasie z przeciwnego kierunku jechało audi. Gdy kierujący audi zauważył, że na ulicy leży człowiek, zaczął mrugać światłami, aby zwrócić na to uwagę kierowcy forda. Pomimo sygnałów świetlnych Karolina B. nie zwolniła i przejechała po leżącym na ziemi mężczyźnie, a następnie odjechała z miejsca wypadku.

Widząc to zdarzenie, kierujący audi zawrócił i podjął pościg za fordem. Karolina B. zatrzymała pojazd dopiero, gdy kierowca audi zajechał jej drogę. Następnie na skutek interwencji kierowcy audi Karolina B. zdecydowała się wrócić na miejsce wypadku. To wszystko zarejestrowała kamera monitoringu pobliskiej restauracji. Przejechany mężczyzna, który znajdował się pod znacznym wpływem alkoholu, doznał na skutek zdarzenia obrażeń wielonarządowych, w wyniku których zmarł. W chwili wypadku Karolina B. znajdowała się w stanie nietrzeźwości – w jej organizmie stwierdzono ponad pół promila promila alkoholu. Ponadto we krwi oskarżonej ujawniono lekarstwo, znajdujące się w wykazie substancji psychotropowych ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

32 latka częściowo przyznała się do zarzucanego jej przestępstwa, nie kwestionując swojego udziału w zdarzeniu. Nie przyznała się jednak do prowadzenia samochodu pod wpływem środka odurzającego oraz ucieczki z miejsca wypadku. Karolinie B. grozi od 2 do 12 lat więzienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj