Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jazzowy koncert OPK, tym razem w altanie parkowej w sobotę

Facebook Twitter

Wakacyjne koncerty w altanie to sposób na obcowanie z muzyką w plenerze, w okresie letniej przerwy w działalności wielu obiektów kultury. Koncerty na żywo w parku poleca tradycyjnie Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater.

fot. gaudemater.pl

Tym razem to jazz, zamiast w małej sali ośrodka, właśnie pod gołym niebem:

Koncerty w altanie mają bardzo długą tradycję. Były to przeważnie koncerty zespołów dętych, lokalnych, kapel ludowych związanych z naszym regionem, ale teraz jeżeli chodzi o obostrzenia covidowe, mieliśmy cykl, który odbywa się w ośrodku od ponad dwóch dekad z różną nazwą – chodzi o koncerty jazzowe w Częstochowie. Publiczność dopisuje w sali naszego ośrodka, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, żeby nie zabierać tej przyjemności, a dawać przyjemność, dawać sztukę i kulturę, postanowiliśmy koncert jazzowy zespołu Immortal Onion zorganizować w altanie parkowej.

Jak mówi Robert Jasiak, dyrektor ośrodka Gaude Mater, jazzowe koncerty w altanie mogą mieć większy odbiór. Letni sezon sprzyja popularyzacji muzyki na wolnym powietrzu. Twórcy chcą też przełamać przekonanie, że jazz jest dla osób osłuchanych:

W najbliższą sobotę 24 lipca, o godz. 19:00. Koncert będzie bezpłatny, także jeśli ktoś jeszcze nie jest fanem muzyki jazzowej to może przyjść na ten koncert posłuchać i zmienić zdanie o muzyce jazzowej, bo jak sami muzycy mówią reprezentują taki styl, by zmyć z niego elitarność.

Polecamy już jutro wieczorem w Parku Staszica, spotykamy się w rejonie parkowej altany. Koncert jazzowy pod chmurką polecał Robert Jasiak.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2022