Jakub Miśkowiak Mistrzem Świata Juniorów! Walka o złoto toczyła się do ostatniego biegu

W trzecim turnieju finałowym Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów na żużlu, rozegranym w piątek (01.10) na torze w czeskich Pardubicach zwyciężył reprezentant Polski i Eltrox Włókniarza Częstochowa Jakub Miśkowiak. Wygrana oznaczała zdobycie złotego medalu!

Po dwóch turniejach nasz zawodnik miał tylko 2 punkty przewagi nad drugim w klasyfikacji Duńczykiem Madsem Hansenem. Walka o złoto pomiędzy tymi żużlowcami trwałą do ostatniego biegu – panowie spotkali się w finale piątkowych zawodów. W decydującym biegu triumfował Miśkowiak i to on zapewnił sobie tytuł championa globu w kategorii juniorów. Hansen zdobył srebro, brązowy medal zawisł na piersi innego reprezentanta „biało-czerwonych” Wiktora Lamparta. Drugi z zawodników Włókniarza, Mateusz Świdnicki zajął w cyklu 4 miejsce, ale w mamy nadzieję, że w przyszłym sezonie z sukcesem powalczy o któryś z medali.