Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jakie były początki hip-hopu w Częstochowie? Muzeum Częstochowskie chce przygotować o tym wystawę

Facebook Twitter

Jedną z imprez towarzyszących tegorocznego festiwalu Frytka OFF będzie wystawa poświęcona początkom hip-hopu w Częstochowie. Za jej organizacje odpowiedzialny jest Wydział Kultury Promocji i Sportu Urzędu Miasta, a także Muzeum Częstochowskie, którzy zachęcają mieszkańców do współtworzenia ekspozycji.

fot. czestochowa.pl

Częstochowa na przełomie wieków była ważnym ośrodkiem hip-hopowym w Polsce. Z naszego miasta pochodzi m.in. DJ Haem, który przez wiele lat współpracował z Ostrym. Tutaj także tworzył Tysiąc, a w tamtym okresie wydawał ich Gutek, który współpracował z legendarną Paktofoniką. Ale kultura Hip Hop to nie tylko muzyka. Magistrat poszukuje wszelkie pamiątki i artefakty związane z tamtym środowiskiem, tworzącym na przełomie wieków m.in. graffiti czy tańczącym breakdance. Mogą to być fotografie, plakaty, bilety z koncertów, filmy, płyty, kasety, stary sprzęt dj’ski czy zeszyty z wersami.

A Każdy kto chciałby dorzucić swoją cegiełkę do powstającej wystawy powinien do 6 marca skontaktować się w Wydziałem Kultury Promocji i Sportu UM – kstrojec@czestochowa.um.gov.pl lub aflorczyk@czestochowa.um.gov.pl albo zadzwonić pod numer 34 37 07 466.

 

Zobacz także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj