Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Plakaty wyborcze zalewają Częstochowę- mówią nam mieszkańcy. Temat wraca, czym bliżej wybory

Facebook Twitter

"Plakatoza" w mieście to już przedwyborcza plaga. Szczególnie nasila się w Częstochowie tydzień przed głosowaniem 7 kwietnia. Jednocześnie o równe szanse prowadzenia kampanii wyborczej, upominają się mniej widoczne na ulicach miasta komitety wyborcze.

Plakaty wyborcze

Częstochowianie też przypominają, aby zadbać o otoczenie w trwającej kampanii:

Szczerze to nie zwracam na to uwagi.

Żeby tych kandydatów znać, to oni wcześniej powinni się wykazać, a nie w tej chwili, przecież lat jakiś. Dla tych, co znają to wszystko w porządku, a dla tych, co nie znają, to jest po prostu absurd.

Generalnie kampania szwankuje merytorycznie. Koszmarnie nudna. Powinno być dużo więcej informacji właśnie w mediach..

Plakaty wyborcze

Nagromadzenie rekordowe plakatów, stojaków i banerów możemy zauważyć na najbardziej ruchliwych skrzyżowaniach, jak u zbiegu al. Jana Pawła II z ulicami Szajnowicza-Iwanowa i Popiełuszki. Dla kierowców to rozpraszający ich podczas jazdy koszmar:

Marcin Barczyński: Problem całego miasta z perspektywy kierowcy. Niestety, jeżeli ja spowoduję kolizję lub jakiś wypadek, to policjant nie będzie wysłuchiwał mojego wytłumaczenia, że znaki były zastawione albo że nie widziałem sygnalizacji świetlnej, bo również te materiały wyborcze są wywieszone w taki sposób, że ja nie wiem, co jest znakiem drogowym, a co jest banerem.

Mówi Marcin Barczyński, mieszkaniec Śródmieścia.

Plakaty wyborcze

Część z plakatów jest zniszczona, inne porwał wiatr. Jest ich coraz więcej, ale nie wszyscy kandydaci troszczą się o poprawne zasady umieszczania reklam wyborczych czy ich poprawianie tam, gdzie to konieczne:

Myślę, że jest tego za dużo.

Rzeczywiście te plakaty jakoś wiszą, chociaż wiatr niektóre pourywał  i powiewają tak sobie fajnie na tym korytarzu północnym.

Powinno być w jakim stopniu ograniczone. Prawdopodobnie zależy to od tego ile, jaki kandydat, ile ma kasy, żeby wydać na to wszystko.

Powiedzieli nam przechodnie na ulicach Częstochowy.

Do wyborów samorządowych pozostał nieco ponad tydzień, potem komitety powinny usunąć „plakatozę” z ulic w ciągu 30 dni.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj