Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W piątek wraca muzyczny spektakl „Zaczarowany koń” w Teatrze im. Adama Mickiewicza

Facebook Twitter

W piątek 25 lutego wraca na deski częstochowskiego Teatru Mickiewicza muzyczny spektakl „Zaczarowany koń" z piosenkami z lat pięćdziesiątych. To przedstawienie w reżyserii Roberta Dorosławskiego.

fot. teatr-mickiewicza.pl

Pojawią się w nim w większości satyryczne teksty, fragmenty starych kronik filmowych i przede wszystkim dobrze rozpoznawalne przez publiczność piosenki. To utwory, które przetrwały swój czas i śpiewane są do dzisiaj przez rzesze wykonawców, zapewniają twórcy. „Zaczarowany koń” ponownie na estradzie o godz. 19.00.

„Zaczarowany koń. Piosenki lat pięćdziesiątych”

Koncert „Zaczarowany koń” powstał na zamówienie częstochowskiego festiwalu RETRO, a ponieważ publiczność uwielbia tego rodzaju muzyczne widowiska, postanowiliśmy przygotować także teatralną jego wersję.

Będzie trochę różnic w porównaniu z tym co na Placu Biegańskiego, ale klimat utrzymamy. Pojawią się – w większości satyryczne – teksty, fragmenty starych kronik filmowych i przede wszystkim PIOSENKI. Piosenki, które przetrwały swój czas i śpiewane są do dzisiaj przez rzesze estradowych i teatralnych wykonawców. Nic dziwnego, większość z nich niemalże natychmiast stawała się szlagierami.

W koncercie pojawią się utwory liryczne („Kasztany”, „Pamiętasz była jesień” „Kaziu, zakochaj się”, „Złoty pierścionek”, „Dwa serduszka, cztery oczy”), ale i żywiołowe i dynamiczne („Serduszko puka w rytmie cza-cza”, „Kuba wyspa, jak wulkan gorąca”, „Cicha woda”, „Karuzela”, „W Arizonie”) – znane i nieco zapomniane.

MAKABUNDA gra z fantastyczną, dobrą energią, a zaproszeni do koncertu Aktorzy częstochowskiego teatru śpiewają wyśmienicie, a to – w połączeniu z repertuarem – gwarantuje udany wieczór.

Nie wiemy, czy uda się Wam z nami zaśpiewać.

Nie wiemy, czy uda się Wam zatańczyć (bo pomiędzy rzędami ciasno).

Ale wiemy, że wyjdziecie z teatru choćby odrobinę radośniejsi.

Scenariusz, reżyseria, prowadzenie – Robert Dorosławski, Aranżacje – MAKABUNDA

Wykonawcy: Iwona Chołuj, Marta Honzatko, Waldemar Cudzik, Maciej Półtorak, Antoni Rot oraz Zespół MAKABUNDA pod wodzą Wojtka Turbiarza

fot. teatr-mickiewicza.pl

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj