Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kultura odżywa: 3 duże plenerowe wydarzenia w planach miasta w tym roku

Facebook Twitter

Miasto coraz śmielej będzie odmrażać duże plenerowe wydarzenia kulturalne. Na przekór pandemii Częstochowa znów ma tętnić artystycznym życiem. Już wiemy sporo na temat najbliższej edycji festiwalu Frytka OFF.

Czeka nas jeszcze druga, duża impreza koncertowa w czerwcu tego roku:

25 czerwca zapraszamy do Parku Lisinieckiego, tam odbędzie się jubileuszowa 10. edycja festiwalu muzyki alternatywnej „frytka OFF”. 27 sierpnia teren za pętlą tramwajową dzielnicy Północ, czyli tam, gdzie zawsze, odbędą się Dni Częstochowy. Główną ich gwiazdą będzie zespół T Love, który w tym roku obchodzi swój jubileusz

– zapowiadał Aleksander Wierny, naczelnik Wydziału Kultury Promocji i Sportu. Przedstawione plany sięgają też końca roku:

W rym roku wracamy do organizowania dużych plenerowych imprez. Mamy nadzieję, że pozwoli na to pandemia, i że obostrzeń latem czy na końcu roku już nie będzie albo będą takie, które nie będą przeszkadzały w organizowaniu tego typu wydarzeń. Zapraszamy już też na samym końcu roku na Sylwestra na plac Biegańskiego. W tym roku – mamy nadzieję – nic już nam nie przeszkodzi i pożegnamy ten rok tak, jak to było przez wiele poprzednich lat.

Na razie te trzy duże, plenerowe wydarzenia dla częstochowian znajdziemy w tegorocznym kalendarzu kulturalnym. O atrakcjach mówił Aleksander Wierny.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj