Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jaka pogoda w górach? Papierzyński: Czekamy na słońce, naturalny śnieg i trochę mrozu

Facebook Twitter

Czekamy na słońce, naturalny śnieg i trochę mrozu - przyznaje Tadeusz Papierzyński z Urzędu Miasta w Wiśle. Na półmetku śląskich ferii sprawdzamy, jak mijają one w Beskidach. Pogoda w górach ma olbrzymi wpływ na ilość turystów.

fot. FB/Miasto Wisła

Pogoda w górach – brak słońca i śniegu

Turystów jest mniej niż rok temu. Powód – pogoda:

Tadeusz Papierzyński: Ten ruch turystyczny jest uzależniony od pogody, a wiemy, że ten pierwszy tydzień śląskich ferii nie był łaskawy i nie był jakiś mocno zimowy. Ludzie śledzą, obserwują te prognozy i decydują się na wyjazd właśnie w oparciu o to, jakie są warunki zimowe. Mam wrażenie, że w tym roku jest ciut słabiej na ten moment, a na pewno jest słabiej niż przez pierwsze dwa tygodnie ferii, kiedy inne województwa miały wolne.

Radio Jura: Czego życzyć zatem na drugi tydzień ferii śląskich?

Tadeusz Papierzyński: Bardzo byśmy sobie życzyli pogody. Tak naprawdę trochę śniegu, trochę mrozu, trochę słońca, bo też już dawno nie było. Tego nam brakuje najbardziej w tym momencie, ale tak naprawdę tego naturalnego śniegu wszyscy byśmy sobie życzyli.

Mimo to branża turystyczna nie ma powodów do narzekań.

Wszystkie stacje narciarskie są czynne

– dodaje nasz rozmówca

Tadeusz Papierzyński: Wyciągi wszystkie na ten moment jeżdżą, mają bardzo dobrze przygotowane trasy. Zdążyli w tym mroźnym okresie sobie dośnieżyć odpowiednio. Narciarze, którzy chcą przyjechać i skorzystać z tej formy aktywności, jak najbardziej taką możliwość mają. Zresztą tych narciarzy jest całkiem sporo. Mnóstwo ludzi miało zarezerwowany pobyt w Wiśle i oni przyjechali. Ciągle się pojawiają nowe rezerwacje. Są obiekty, które mają stuprocentowe obłożenie, mają wszystkie pokoje sprzedane. Ale są też takie obiekty, które mówią, że mają około 50 procent.

Pogoda w górach. Jakie są prognozy?

Niestety prognoza w górach na najbliższy tydzień nie jest optymistyczna. Ma być pochmurno i dosyć ciepło, temperatura w ciągu dnia w Wiśle okolicach 10 °C.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj