Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wispass zainaugurował sezon narciarski 2023/2024. Wisła gotowa na zimę

Facebook Twitter

Już nie Wiślański Skipass, ale od tego sezonu Wispass zainaugurował sezon narciarski 2023/2024. Zrzesza on, podobnie jak rok temu, 12 stacji narciarskich w Wiśle, Ustroniu oraz Istebnej.

sezon narciarski

Wispass zainaugurował sezon narciarski

Wczoraj (12.14.) w Stacji Stok odbyła się konferencja otwierająca kolejny sezon. Był na niej Arkadiusz Żabka.

Wszystkie stacje narciarskie są otwarte

– mówi Michał Majewski z Wispassu.

Michał Majewski: Poprzednia nazwa była dosyć długa, zawierała dwa polskie znaki, dwie następujące po sobie sylaby „Ski” i miała pewne trudności we wpisywaniu bezpośrednim. Nowa jest prostsza, krótsza i nowocześniejsza.

Radio Jura: Nowości tego sezonu?

Michał Majewski:W zmodernizowany system naśnieżania na stacji narciarskiej Stok. Zbiornik 5000 metrów sześciennych. Zbiornik wodny, który z pewnością pozwoli efektywnie wykorzystać istniejący tutaj mocny system naśnieżania oraz na stacji narciarskiej Klepki znajduje się prawdopodobnie od tego sezonu najdłuższa w Polsce kryta taśma narciarska.

Radio Jura: Czego życzyć?

Michał Majewski:Mrozu, śniegu jak zawsze. Jeśli odwilży to niemocnej. Większość stacji posiada spore zapasy śniegu i jak tylko pojawią się jakieś mrozy, to na pewno naśnieżanie będzie kontynuowane.

Michał Majewski

Kluczowa dla sezonu jest pogoda. Dlatego właściciele stacji narciarskich wykorzystali listopadowy atak zimy

– nie ukrywa Janusz Tyszkowski ze Stacji Skolnity Ski.

Janusz Tyszkowski: Wiadomo, że ten śnieg naturalny nam w jakimś stopniu pomógł. Tylko trzeba sobie zdawać sprawę, że ten śnieg spadający jak go ubijemy ratrakiem, to zostaje go bardzo mało, ale zmieszany ze śniegiem tym wyprodukowanym przez armaty, to daje nam naprawdę bardzo fajną podstawę do jazdy. Na pewno te nowe inwestycje w tym sezonie zimowym to jest na pewno powiększenie systemu naśnieżania, które teraz się udało powiększyć. Więcej tego śniegu możemy wyprodukować szybciej i sprawniej.

Wisła jest gotowa na zimę

– podkreśla burmistrz Wisły Tomasz Bujok.

Tomasz Bujok: Za branżę narciarską i hotelarskie jestem pewien, miasto również jest przygotowane. Tak, my jesteśmy gotowi. Hotele, wyciągi, miasto, lodowisko. Współdziałanie w kontekście karnetu, możliwości wejść na lodowisko wykorzystując karnet. Dzisiaj muszę powiedzieć, że jesteśmy już na tym poziomie sprzed pandemii na 100% i mam nadzieję, że kolejne rekordy są przed nami, bo rozbudowuje się baza noclegowa, rozbudowuje się baza narciarska, przedsiębiorcy, ludzie inwestują, co niesamowicie cieszy.

Tomasz Bujok burmistrz Wisły

Jacek Ciszak ekspert narciarski, prowadzący jeden z najpopularniejszych w Polsce internetowych serwisów narciarskich, przyznaje że pod względem infrastruktury dogoniliśmy kraje zachodniej Europy.

Jacek Ciszak: Myślę, że nie mamy się czego wstydzić i od wielu lat dogoniliśmy to, co się dzieje na Zachodzie, powiedzmy w krajach alpejskich czy w Czechach, na Słowacji. Jeżeli chodzi o infrastrukturę i nowe inwestycje w ośrodkach narciarskich, to mamy na najwyższym poziomie. Dla ośrodków narciarskich jest ten przywilej, że mamy dużo narciarzy chętnych, dużo osób jeżdżących na nartach i niestety u nas są kolejki, są problemy z dojazdem. Natomiast mówiąc tak bardzo prosto, infrastruktura, zaplecze, wszystko już jest na najwyższym poziomie, bo mamy najnowsze koleje, najnowsze systemy naśnieżania.

Jacek Ciszak

W Polsce, jak mówi Jacek Ciszak, powołując się na ostatnio przeprowadzone badania narciarstwo zjazdowe uprawia nieco ponad 4 mln osób.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj