Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Gala Twardziele i nagrody dla miniżużlowców

Facebook Twitter

Gala Twardziele to okazja do podsumowania tegorocznego sezonu na miniżużlowych

Gala Twardziele już 21 października

Gala Twardziele to idealna chwila na podsumowanie krajowego sezonu na miniżużlu. Szykowane wydarzenie połączone jest z wręczeniem nagród dla osób zaangażowanych w ten sport. Odbędzie się w sobotę 21 października w miejscowości Piaski. To już druga edycja Gali Twardziele.

Sławomir Misiewicz: Organizujemy galę „Twardziele 2023” wzorem z ubiegłego roku. Zapraszamy wszystkich miniżużlowców ścigających się na torach zarówno krajowych, jak i międzynarodowych i wzorem właśnie ze Speedway Ekstraligi wyróżniamy ich statuetki. U nas nazywają się „Twardziele”. Kategorii mamy 16 i wyróżniamy najbardziej zaangażowanych zawodników, działaczy i rodziców tymi właśnie nagrodami. W roku ubiegłym mieliśmy pierwszą edycję.

Podobnie jak w dorosłym speedwayu przyznawane są „Szczakiele” w różnych kategoriach, tak „Twardziele” trafiają w ręce młodych adeptów żużla, ich rodziców, działaczy czy trenerów. Wszystko dlatego, że to Liga Młodych Twardzieli – uważają organizatorzy…

Sławomir Misiewicz: Wpadliśmy na pomysł, by zachęcić, propagować sport miniżużlowy, zachęcić również dzieciaki jak i rodziców do uprawiania i taką formę promocji wymyśliliśmy, żeby rok rocznie podsumowywać sezon w sposób taki łączony: zarówno troszkę zabawy dla starszych, jak i dla dzieci. To wydarzenie bez precedensu, właściwie cała śmietanka miniżużlowa, łącznie z klubami  ekstraligowymi. Swój udział potwierdził m.in. trener Roman Jankowski, trener Jan Ząbik i działacze klubów zarówno tych związanych z GKSŻ, jak i tych ekstraligowych, którzy brali udział w tegorocznych rozgrywkach.

O wydarzeniu opowiada jego organizator Sławomir Misiewicz. Doroczne nagrody mają przyczynić się do popularyzowania tej motorowej dyscypliny. Galę Twardziele 2023 odwiedzi wiele znanych osobistości ze świata dorosłego żużla, czy znany komentator Tomasz Dryła. Transmisja dla kibiców będzie prowadzona za pośrednictwem kanału YouTube.

Czytaj także:0000

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj