Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowe agregaty dla straży pożarnej w Częstochowie, Kłobucku i Lublińcu

Facebook Twitter

Strażacy w Częstochowie, Lublińcu i Kłobucku zostali doposażeni w nowy, przydatny w akcjach sprzęt. Jednostki Państwowej Straży Pożarnej otrzymały urządzenia, które będą wykorzystywane w czasie działań ratowniczych, ale także będą służyć jako zapasowe zasilanie.

Nowe agregaty dla straży pożarnej
Fot. gov.pl/web/kwpsp-katowice

Nowe agregaty dla straży pożarnej

Mówi bryg. Aneta Gołębiowska, rzecznik Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP:

Aneta Gołębiowska: 11 października na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Katowicach-Szopienicach miało miejsce uroczyste przekazanie agregatów prądotwórczych do jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej Województwa Śląskiego. Agregaty zostały pozyskane z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. W sumie przekazano 69 agregatów do 26 komend powiatowych i miejskich Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendy Wojewódzkiej.

Jednostkom przekazano z państwowych rezerw łącznie 69 aparatów. Zasiliły zasoby straży w całym regionie – 5 agregatów pojawiło się w samej Częstochowie, kolejne znajdą zastosowanie w okolicznych gminach:

Aneta Gołębiowska: Komenda Miejska Państwowej Straży w Częstochowie otrzymała 5 agregatów. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku 2 agregaty i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu 1 agregat. Łączna wartość wszystkich agregatów to ponad 1 000 200 złotych.

– dodaje rzecznik straży pożarnej w naszym województwie Aneta Gołębiowska.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024