Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem – wolontariusze znów zawieźli paczki mikołajkowe do domów dziecka

Facebook Twitter

Akcja "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem" w trzecim roku działania znów z sukcesem. Grupa młodych ludzi zaangażowanych w charytatywną akcję zorganizowała z darczyńcami pulę kilkudziesięciu paczek,

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem

Prezenty przed 6 grudnia trafiły do podopiecznych 4 domów dziecka w Częstochowie i Blachowni.

Jakub Wójcik: 59 paczek te same 4 placówki co w zeszłym roku, czyli dom dla dzieci „Skałka”, dom dla dzieci „Sosenka”, placówka opiekuńczo wychowawcza „Słoneczna Przystań” te trzy położone w Częstochowie i jedna placówki opiekuńczo wychowawcza w Blachowni. Postanowiliśmy tę akcję organizować, nie rozbudowując jej, ale starając się skupić jak najlepiej i jak najfajniejsze, jeszcze może troszeczkę fajniejsze niż w zeszłym roku paczki przygotować w tegorocznej edycji dla dzieciaków. Odezwał się do nas pan, który w zeszłym roku też paczkę przygotowywał z zapytaniem, czy w tym roku również może się włączyć do akcji. Są osoby, które wracają po ubiegłej edycji. Są osoby nowe. To bardzo, ale to bardzo cieszy.

Chodziło o to, by dzieciakom za sprawą wymarzonych prezentów przynieść wcześniej magię świąt

– mówi Jakub Wójcik, jeden z pomysłodawców i organizatorów akcji. Każde dziecko otrzymało coś, co naprawdę było dla niego istotne i wymarzone. Prezenty były spersonalizowane, czyli do dzieci i młodzieży trafiły podarki zaczerpnięte z ich listów. Wolontariusze odwiedzili domy dziecka 2 i 3 grudnia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024