Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zbiórka Mikołajowych Prezentów dla małych dzieci z Ośrodka Ufność w Częstochowie potrwa do piątku

Facebook Twitter

„Mikołajkowe pomaganie" to akcja charytatywna na rzecz Ośrodka Ufność, w częstochowskiej dzielnicy Północ. Zajmuje się opieką nad porzuconymi dziećmi z niepełnosprawnościami.

Zbiórka Mikołajowych Prezentów

Zbiórka Mikołajowych Prezentów

Stowarzyszenie Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie, potrzebuje rozmaitej pomocy rzeczowej dla dzieci, często w bardzo ciężkim stanie zdrowotnym. Są to maluchy do 4 roku życia.

Irmina Klimek: Rzeczami najbardziej potrzebnymi są pieluchy, rozmiar 3, 4, bo te są najbardziej chodliwe. Również kaszki, zupki, deserki. Mogą być również słodycze, byleby były dostosowane dla dzieci do czwartego roku życia. Trzeba mieć też na uwadze to, że dzieci są niepełnosprawne, więc nie wszystko mogą jeść, ale tutaj już zostawiam wolną rękę. Również środki do pielęgnacji typu płyny do prania, płyny do płukania – te wszystkie rzeczy schodzą w ilościach hurtowych i jeżeli możemy ośrodek wspomóc to jak najbardziej to zróbmy.

– informuje Irmina Klimek, organizatorka akcji „Mikołajkowe pomaganie” w Częstochowie. Ośrodek przyjmuje wiele różnych darów, a do akcji możemy przyłączyć się do 1 grudnia, co pozwoli nieco rozjaśnić ich szarą codzienność:

Irmina Klimek: Praca ze specjalistami, fizjoterapeutami i logopedami, obiad i kolejna praca z rehabilitantami, logopedami. Często wizyty specjalistów, które są poza ośrodkiem, pochłaniające ogrom funduszy ośrodka. Dlatego też, jeżeli mamy możliwość wspomóc ośrodek z zewnątrz, by te najważniejsze pieniądze mogły zostać na specjalistów i lekarzy, skupiamy się na tym, żeby dostarczyć im te podstawowe środki użytku codziennego, które każdy z nas przy dzieciach używa.

Pamiętajcie więc – środki higieny, jedzenie, słodycze – ale wszystko dostosowane dla dzieci do 4. roku życia. Zebrane dary trafią do podopiecznych Stowarzyszenia z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie, z placówki przy ul. Michałowskiego 30:

Irmina Klimek: Są to dzieci niepełnosprawne, do czwartego roku życia, często pozostawione zaraz po porodach przez rodziców w szpitalach. Dzieci te bezpośrednio ze szpitala trafiają do ośrodka. Ta zbiórka obecna jest już trzecią zbiórką Mikołajkowych prezentów dla tych dzieci. Cieszy się również dużo większym powodzeniem, bo z roku na rok dołączają do nas kolejne placówki szkolne i przedszkolne oraz firmy, które wspomagają nas w tej akcji. Rzeczy zbierane są do 1 grudnia, aczkolwiek jeżeli komuś się przypomni 2, to również nie odmówimy.

W zbiórce mikołajkowych prezentów pomóc może każdy

– przypomina Irmina Klimek.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024