Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jurajski Super Sprint już w najbliższą sobotę (4.11). Jakie nowości pojawią się w tej edycji?

Facebook Twitter

Już w sobotę 4 listopada w centrum miasta czeka nas V edycja Jurajskiego Super Sprintu o Puchar Prezydenta Miasta. To rajd samochodowy przygotowany przez automobilklub Jurajski.

Jurajski Super Sprint
Jurajski super sprint 2017_JURA

Jurajski Super Sprint

Łącznie w Częstochowie pojawi się ok. 60 załóg i co ważne, impreza w tym roku ma prawdziwy międzynarodowy charakter, bo wystartują również zawodnicy spoza kraju. W związku z imprezą musicie pamiętać o utrudnieniach w ruchu, ponieważ wyłączona zostanie na ten dzień część ulic: Pułaskiego, czy Popiełuszki.

Z Romualdem Nowakowskim – jednym z organizatorów – rozmawialiśmy o nowościach, które pojawią się w tej edycji zarówno dla kibiców jak dla zawodników:

Romuald Nowakowski: Doszła nam tutaj jeszcze nitka jedna, bo zawsze korzystaliśmy z jednej tylko części ulicy Pułaskiego, w tej chwili mamy dwie, więc będzie więcej atrakcji. Natomiast najważniejszą rzeczą jest, że przenieśliśmy to w stronę parku, więc jest to duże udogodnienie, bo będzie można sobie parkiem przejść cały wyścig, biorąc dziecko na spacer bezpiecznie itd. Będzie można wejść do parku serwisowego i zobaczyć. Tutaj WORD się pojawia jak zawsze z nami, więc przywiezie swoje zabawki, będzie można też zobaczyć, będą wystawcy, będą elektryki, będą dilerzy samochodowi.

11:30 Startuje pierwszy zawodnik, pierwsza załoga, będą kolejne przejazdy. Wiadomo, przejedzie cała ekipa, 10 minut przerwy i ta forma pozostaje. Jeżeli chodzi o samą kwestię techniczną dla kibiców, tutaj polecamy tę formę, żeby wędrować od ulicy 3 Maja, bo inaczej się nie da, bo będziemy tu odgrodzeni, wiadomo, kwestie bezpieczeństwa, każdy to rozumie. Dzięki temu, że można sobie przez park pójść obserwować cały wyścig, to jest bonus dla rodzica, który weźmie dziecko, pójdzie i nie musi się o nic martwić.

Jurajski Super Sprint, fot.FB/Automobilklub Jurajski

Kolejną nowością w stosunku do poprzednich edycji rajdu, jest to, że z ruchu nie zostanie wyłączona całkowicie i na cały dzień III aleja NMP, co jest istotne dla mieszkańców tej okolicy:

Romuald Nowakowski: Jeżeli chodzi o samą imprezę, jaka jest różnica? Różnica już jest sama z logistyki, ponieważ wiedzieliśmy, że zawsze jest to dużym utrudnieniem dla mieszkańców i żeby nie było tak, że nie zwracamy uwagi na to, postanowiliśmy zrobić pewną zmianę. Zmiana polega na tym, że cała część park serwisowy, który był do tej pory w trzeciej w pasażu III Alei, mieści się w Alei Sienkiewicza, czyli to mamy ten pasaż między parkami. Dzięki temu dajemy pełną swobodę mieszkańcom na to, żeby mogli funkcjonować, bo zdajemy sobie sprawę, że są osoby z jakimiś utrudnieniami ruchowymi, gdzie tylko pojazdami się mogą poruszać, jest logistyka, wymogi bezpieczeństwa, ale jest też życie. Więc wsłuchujemy się w to, co miasto mówi i stąd jest ta zmiana.

Jurajski Super Sprint, fot.FB/Automobilklub Jurajski

Do organizacji imprezy przyczyniło się wiele firm:

Romuald Nowakowski: Tutaj ta lista sponsorów byłaby ogromna i aż boję się wymieniać wszystkich, ale prawda jest taka, że na wielkie słowa uznania tutaj zasługuje Auto Serwis Marcina Zajdla, wszyscy się włączają i pomagają zawodnikom w przygotowaniach i tutaj cały czas logistycznie będą działać. Co najważniejsze, startują, startuje załoga i tutaj żadnej taryfy ulgowej, bo wiadomo, umiejętności zawsze się obronią…

– mówił Romuald Nowakowski z automobilklubu Jurajskiego. Impreza pod patronatem Radia Jura. Przypominamy: pierwszy wyjazd na trasę rajdu o godzinie 11.30.

Jurajski Super Sprint, fot.FB/Automobilklub Jurajski

Jurajski Super Sprint. Plakat

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj