Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ozdoby na Boże Narodzenie pojawią się jeszcze przed Mikołajem. Ile wydamy na ten cel?

Facebook Twitter

Ozdoby na Boże Narodzenie będą wieszane w najbliższych tygodniach na skwerach, w parkach i najważniejszych placach w mieście. Wszystko ma być gotowe do 5 grudnia.

Ozdoby na Boże Narodzenie

Już wiemy jakie ozdoby na Boże  Narodzenie pojawią się w Częstochowie. Koszt dekoracji wyniesie prawie 150 tys. złotych.

Tradycyjnie w mieście staną dwie kilkunastometrowe choinki, jedna na placu Biegańskiego oraz druga na placu Orląt Lwowskich na Rakowie. Od razu powiem, że w tym roku nie będzie castingu na najpiękniejszą choinkę, tak jak było to w poprzednich latach. Jak powiedział nam Maciej Hasik z MZD, przed rokiem nadesłano tyle zgłoszeń, że nie ma potrzeby organizowania nowego konkursu.

A poza tym oczywiście, na placu Biegańskiego pojawią się ozdobne instalacje, przy których mieszkańcy robią sobie zdjęcia. W tym roku będzie ich 12. Zobaczymy m.in. świecąca karuzelę, lokomotywę z wagonikami, bombkę, świetlny bolid, a także dwie fotoramy. Tysiącami światełek zostaną udekorowane drzewka i słupy oświetlenia ulicznego w Alejach. Wszelki prace związane ze zdobieniem centrum Częstochowy mają potrwać do 5 grudnia.

 Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj