Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Groźne chemikalia na Zawodziu już pod lupą urzędników i odpowiednich służb

Facebook Twitter

O składowisku w rejonie ul. Odlewników, Koksowej i Hantkego już informowaliśmy. O sprawie zostały powiadomione służby Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Czynności podjął częstochowski magistrat, szczególnie że na miejscu doszło do rozszczelnienia pojedynczych pojemników.

Mówi Andrzej Szczerba, naczelnik wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta Częstochowy:

O pomoc w utylizacji części uszkodzonych pojemników porzuconych na Zawodziu, magistrat poprosił służby wojewody. We wtorek (24.09.) na miejscu przez cały dzień swoje działania prowadzili strażacy.

Mówi kpt. Marcin Pudło z Miejskiej Komendy Straży Pożarnej w Częstochowie. O problemie składowanych odpadów powiadomili nas mieszkańcy oraz Częstochowski Alarm Smogowy.

Informował nas Hubert Pietrzak z Częstochowskiego Alarmu Smogowego. Celem wszystkich służb jest zabezpieczenie miejsca i dostępu do niego dla osób postronnych. Trwa też procedura administracyjno-prawna w tej sprawie.

Dodaje naczelnik Andrzej Szczerba z Wydziału Ochrony Środowiska. Sprawą zajmuje się też Prokuratura Rejonowa w Katowicach, gdzie postępowanie w sprawie porzuconych odpadów trwa od grudnia 2018 roku. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj