Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Galeria Jurajska przygotowała się na kolejne ograniczenia w handlu od soboty 20 marca

Facebook Twitter

Wszechobecny lockdown na najbliższe 3 tygodnie ponownie ograniczy handel w dużych obiektach, o czym przed weekendem informuje mieszkańców Galeria Jurajska.

fot. Galeria Jurajska

Należy pamiętać, że kupimy tylko niezbędne produkty i skorzystać możemy od soboty (20.03.) tylko z najbardziej potrzebnych usług:

Czynne pozostanie około 25% sklepów i punktów usługowych, natomiast restauracje i kawiarnie będą pracować tak jak do tej pory, czyli będą prowadziły sprzedaż na wynos. Dostępny dla klientów wciąż będą sklepy spożywcze, drogerie, apteki, czynny także będzie sklep zoologiczny. Nadal także będzie można kupić książki, prasę zarówno w działających księgarniach, jak i salonikach prasowych. Otwarte będą mogły być także usługi, w tym m.in. salon fryzjerski, placówki bankowe, salony optyczne, czy pralnia

– podpowiada przyjezdnym i częstochowianom Tomasz Pietrzak. Nie wybierajmy się na zakupy w sklepach odzieżowych czy z elektroniką, do 9 kwietnia w galeriach takie punkty nie mogą działać. Nadal obowiązują też rygorystyczne przepisy sanitarne:

Każdy kupujący będzie musiał mieć w trakcie zakupów zarówno w galerii, jaki i w sklepie zasłonięte nos i usta maseczką. Konieczna będzie także dezynfekcja rąk i to zalecamy tutaj zarówno przed zakupami, jak i po zakupach. Oprócz tego oczywiście zachowujemy dystans minimum póltorej metra zarówno stojąc w kolejce, jak i poruszając się na pasażu. Przygotowaliśmy punkty do dezynfekcji. Znajdują się one zarówno przy wejściach do sklepu, jak również mamy 50 punktów na terenie całej galerii, gdzie można spokojnie podejść i zdezynfekować sobie ręce.

Zmiany oznaczają, że od soboty przez 3 tygodnie w Galerii Jurajskiej będzie działał tylko co dziesiąty punkt handlowo-usługowy, instruował klientów Tomasz Pietrzak.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 lipca 2021