Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Gala Lodowa z udziałem żużlowców wraca w Częstochowie już dziś (23.02)

Facebook Twitter

Gala lodowa wraca do Częstochowy po 7-letniej przerwie. Dziewięciu zawodników weźmie udział w Gali Lodowej o Puchar Prezydenta Miasta. To już dziś - 23 lutego na sztucznym lodowisku przy ulicy Boya-Żeleńskiego.

Gala Lodowa wraca po 7-letniej przerwie

Poleca Michał Świącik, prezes Włókniarza Częstochowa:

Michał Świącik:  Po wielu latach zdecydowaliśmy się odświeżyć Galę Lodową. Zdajemy sobie sprawę, że tego żużla w okresie zimowym kibicom w Częstochowie brakuje. I taki pomysł się narodził przy okazji gdzieś wyjazdu naszych najmłodszych żużlowców, którzy na mini crossach jeżdżą sobie dookoła Częstochowy w weekendy, ścigają się, tudzież jadą na tor mini żużlowy, który był pokryty śniegiem i zaczęli się ścigać. I tak siedzimy sobie tutaj z Bartkiem, z Sebastianem i pomyśleliśmy, a może by z powrotem reaktywować tę galę lodową?

Michał Świącik

Ma to być prawdziwe żużlowe widowisko jeszcze przed startem zasadniczego sezonu. Impreza rozpoczyna się dziś wieczorem o 19.00 na lodowisku MOSiR-u:

Michał Świącik: Większość zawodników ma zakazy startów w tych galach lodowych, to ze względu na ewentualne odniesienie kontuzji przed sezonem. Stąd też i w Częstochowie i w innych miejscowościach naturalnie zniknęły, ale wpadliśmy na pomysł, że możemy to zrobić w innej formie. Namówić tych zawodników, którzy chcą się jeszcze ścigać, ale też przyjadą żużlowcy, którzy ścigają się na co dzień na lodzie z Niemiec,  przyjeżdża z nimi też grupa młodych chłopaków, którzy będą się na mini crossach naszpikowanych kolcami w oponach ścigać.

W tym roku wstęp na imprezę to forma cegiełki. Cały zysk z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na funkcjonowanie szkółki żużlowej Włókniarza Częstochowa. Na początku rozegranych zostanie 12 wyścigów, w każdym biegu wystartuje po trzech zawodników. Później odbędzie się baraż, a następnie finałowe starcie dla najlepszej trójki:

Michał Świącik: Generalnie takie święto żużla, żeby ten przedsionek sezonu jakoś uczcić. Ja serdecznie wszystkich zapraszam na tę Galę Lodową, która odbędzie się na częstochowskim miejskim lodowisku. Cegiełki z tej gali będą szły na rozwój naszej najmłodszej młodzieży, czyli tej mini żużlowej. Na sprzęt dla tych najmłodszych chłopców, którzy od 6. roku życia trenują na mini żużlówkach. Jednocześnie pragniemy poinformować, że dzieci do lat 6 wchodzą za darmo.

Zachęcał Michał Świącik. Gala lodowa z udziałem żużlowców w Częstochowie w piątkowy wieczór.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj