Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Festiwal Trzy Światy: Problemy współczesnego świata na Politechnice i Zespole Szkół im. Reymonta

Facebook Twitter

Dwa dni z II edycją Festiwalu Trzy Światy w Częstochowie. Na 7 i 8 grudnia przygotowane zostało wydarzenie skierowane głównie do studentów i uczniów szkół ponadpodstawowych.

Festiwal Trzy Światy

Program festiwalu Trzy Światy

Tematami są: świat realny, świat opowiadany, świat wirtualny. To m.in. zagadnienia ze sztucznej inteligencji…

Piotr Pachura: Panele dyskusyjne rzeczywiście są w tym roku chyba trudniejsze, to znaczy o w wartościach, sensie takiego funkcjonowania społeczeństwa, biznesu na takim poziomie realnym, czyli np. greenwashingu czy sportwashingu, tzn. że wartości są nam komunikowane często tylko i wyłącznie po to, żeby zarabiać pieniądze. To znaczy, że one nie istnieją obiektywnie, tylko że są częścią pewnej gry biznesu ze społeczeństwem.

Mówi prof. Piotr Pachura, z Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Impreza gości na tym wydziale oraz w Klubie Politechnik. Pojawia się na festiwalu sporo zagadnień dotyczących problemów współczesnego świata.

Piotr Pachura: Jakby te wszystkie kwestie, które w tej chwili są podnoszone, to znaczy tożsamość sztucznej inteligencji. Czy ona ma jakieś prawa? W jaki sposób może być wykorzystywana np. przez ludzi? Czy ona może być eksploatowana dla zabawy? Czy ona ma służyć jakimś celom? Oczywiście widzimy też w sieci biznesu, jak to rezonuje. To jest taki dynamiczny proces. Młodzi ludzie, studenci panują nad tą sztuczną inteligencją w sposób dużo większy niż np. fachowcy. Planują swoje start-upy w oparciu o narzędzia sztucznej inteligencji.

Festiwal Trzy Światy został przygotowany wspólnie z Zespołem Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W. S. Reymonta w Częstochowie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024