Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dwa dni nowego festiwalu 3 Światy w Częstochowie

Facebook Twitter

Częstochowa ma nowy festiwal, za sprawą Politechniki i Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta. I edycja Festiwalu Reklamy Społecznej pod nazwą „3 Światy" ma zwrócić uwagę na dzisiejsze problemy społeczne i ekologiczne.

fot. 3swiaty-fest.pl

Zaplanowano społeczne kampanie reklamowe, ale nie tylko:

Prof. Piotr Pachura: Idea festiwalu to dotarcie do młodych ludzi – studentów oraz uczniów z pewną ideą refleksji na temat współczesnego świata podzielonego na trzy sfery, trzy światy: świat materialny, w którym żyjemy, który nas otacza, przedmioty, rzeczy, zjawiska; świat wirtualny, w którym wszyscy coraz częściej przebywamy, w którym jesteśmy równolegle ze światem realnym czy ze światem materialnym oraz świat opowiadany, czyli w jaki sposób my opowiadamy o opowieści o świecie np. w mediach społecznościowych, ale również w jaki sposób my jesteśmy częścią opowieści

– mówi prof. Piotr Pachura z Politechniki Częstochowskiej. Przez dwa dni impreza gości w Zespole Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. Reymonta, w OKF-ie oraz w Politechnice. Na uczelni przygotowano 3 panele dyskusyjne. Impreza to jeszcze pokazy filmów reklamowych, wykłady i oryginalne warsztaty:

Dariusz Zając: Zawsze to robimy w postaci kawiarenki. To jest na około 100 osób, nazywamy to Coffee Fashion, czyli jest jedna impreza w drugiej imprezie. Zapraszamy Państwa serdecznie, żebyście zobaczyli, jak to wygląda. Tu przychodzi młodzież ze szkół podstawowych z klas VIII ze swoimi doradcami bądź pedagogami, my ich częstujemy kawą i wtedy rozmawiamy o reklamie społecznej. Doradcy zawodowi mają możliwość pokazania swoim uczniom ważnych rzeczy dotyczących z jednej strony ich przyszłości, a z drugiej strony przyszłości nas wszystkich. Właśnie o to chodzi w tej reklamie

– mówi Dariusz Zając, dyrektor częstochowskiego „Reymonta”. Podczas Festiwalu w OKF-ie poznamy laureatów konkursu „Społeczne i ekologiczne problemy współczesnego świata”. Wzięło w nim udział grono uczniów i studentów z całej Polski. Zgłoszono ponad 40 filmów reklamowych i ponad 400 projektów plakatów:

Dariusz Zając: Jest kilka prac naprawdę bardzo, bardzo dojrzałych, bardzo ciekawych. Wszystkie z nich poruszają bardzo ważne tematy społeczne. Dzięki pracom zobaczyliśmy, co ich boli naprawdę, gdzie oni widzą te zagrożenia. To jest niesamowity przekrój, bo począwszy od nieodpowiedzialnego podejścia do posiadania zwierząt domowych poprzez zagrożenie internetem, globalne ocieplenie, palenie papierosów, po tendencje samobójcze wśród młodzieży, stalking, mobbing. Okazało się, że młodzież ma bardzo, bardzo dużo problemów, o których chce porozmawiać poprzez takie formy przekazu.

Spotkania, dyskusje, pokazy, warsztaty, rozstrzygnięcie konkursu – to składowe pierwszej edycji Festiwalu 3 Światy. Potrwa jeszcze w piątek (25.11.), polecamy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj