Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ferie w Beskidach. Są jeszcze wolne miejsca

Facebook Twitter

"Śniegu na stokach nie brakuje, nawet jeśli za naszymi oknami jest szaro- buro"- to słyszymy w Beskidach. Trwają ferie, kończy się pierwszy tydzień przerwy zimowej w naszym regionie. Ze Śląska zawsze przyjeżdża w Beskidy najwięcej turystów.

warunki na szlakach w Beskidach ferie w beskidach Warunki w Beskidach

Ferie w Beskidach

Pierwsze dwa tygodnie ferii były bardzo dobre. Rezerwacji było sporo. Wówczas wypoczywały województwa, z których turyści chętnie przyjeżdżają, czyli mazowieckie czy dolnośląskie. Wpływ na to miała z pewnością pogoda. Pierwszy tydzień ferii przebiegł w zimowej aurze. W drugi już tak pięknie nie było, ale goście dopisali

– powiedział PAP Tadeusz Papierzyński.

Urzędnik dodał, że w mniejszym stopniu na frekwencji zaważył wzrost cen. Oszacował, że w Beskidach jest w tym roku w porównaniu z ubiegłym średnio o 10-15 procent drożej.

Myślę, że to jednak pogoda jest głównym czynnikiem. Goście oczekują, że przyjeżdżając w góry, będzie biało i nacieszą się zimą. Ceny też biorą pod uwagę, ale w mniejszym stopniu się nimi kierują niż aurą

– uważa Papierzyński.

Powiedział, że bez kłopotu można zarezerwować lokum. Wolne miejsca są, a ceny są zróżnicowane. Za tygodniowy pobyt rodziny z dzieckiem można zapłacić 2,6 tys. zł wynajmując domek czy pokój w pensjonacie, ale też 11-12 tys. zł za hotel wyższej klasy czy willę w górach.

Ferie potrwają do 25 lutego. Obecnie wypoczywają uczniowie z województw lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. 12 lutego rozpoczną się one w kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim.

/PAP/

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj