Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pogodna jesień, starzeję się zdrowiej. Więcej ruchu zorganizowanego dla osób starszych

Facebook Twitter

Znów do seniorów kierowana jest miejska profilaktyka aktywności w programie "Pogodna jesień, starzeję się zdrowiej". Regularnie prowadzone, otwarte zajęcia dla osób po 60. właśnie ruszyły.

Pogodna jesień Program aktywności dla częstochowskich seniorów
fot.pixabay

Pogodna jesień, starzeję się zdrowiej

W hali przy ul. Żużlowej trenerzy skupieni wokół Stowarzyszenia Sportowa Częstochowa zachęcają uczestników do rekreacji i ćwiczeń:

Rozwijamy się fizycznie. Kontakty mamy społeczne, bardzo nas to cieszy, że możemy porozmawiać z koleżankami, a bardzo dużo ich tu spotykamy.

Trafił nam się teraz super trener, ale też jest trenerem personalnym, to tak fachowo to prowadzi, że naprawdę zachwycone jesteśmy. No i te kontakty z ludźmi, pośmiejemy się, porozmawiamy.

Oby to trwało jak najdłużej, bo to jest po prostu dla zdrowia.

Powiedziały nam uczestniczki zajęć. Program propagują częstochowscy ludzie sportu, a zaangażowanie seniorów jest bardzo duże. Mówi trener prowadzący zajęcia sportowe dla seniorów:

Szymon Kowalik: Dużo się działo, przede wszystkim niesamowita energia, bardzo dużo osób przyszło, co mnie cieszy. Jest to budujące, mam nadzieję, że będzie nas coraz więcej. Mam nadzieję prowadzić takie zajęcia z zakresu właśnie gimnastyki, ale też aerobik, ćwiczenia takie ogólnorozwojowe, ale też mam nadzieję, że robimy takie ćwiczenia wzmacniające, wszystko, co przyda się każdemu do życia, zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy nasz tryb życia jest dosyć osiadły, jednak mimo wszystko to ciało nie funkcjonuje do końca tak, jak powinno.

Program obejmuje rekreację, gimnastykę ogólnorozwojową, ćwiczenia dla zdrowego kręgosłupa, ćwiczenia rytmiczne czy jogę. Dodać warto, że wyczekiwany program wrócił po kilkuletniej, związanej z pandemią, przerwie:

Mateusz Wierzbicki: Program już był realizowany przez pewien okres, w zasadzie to było w latach 2014-2019, natomiast później z powodu niestety pandemii został zawieszony. Cieszymy się teraz, że ten program właśnie wrócił. W harmonogramie mamy we wtorki i w piątki na godzinę 10.30 takie ćwiczenia ogólnorozwojowe, gimnastykę, zdrowy kręgosłup. Natomiast później o 12:30 zaczynamy zumbę. Wystarczy, że po prostu przejdziemy na zajęcia, wypełnimy odpowiednią deklarację, przywitamy się z trenerem prowadzącym i tak naprawdę to wszystko, można wtedy brać udział w zajęciach. Oczywiście trzeba mieć ze sobą strój sportowy, wygodne buciki, a także wodę mineralną.

Zapraszał jeden z pomysłodawców programu ćwiczeń dla seniorów Mateusz Wierzbicki. Od 2015 do 2019 roku w programie wzięło udział ok. 40 tys. osób.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj