Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dwie osoby zostały ranne podczas wybuchu w jednym z bloków w częstochowskiej dzielnicy Północ

Facebook Twitter

To mężczyźni w wieku 31 i 33 lat, bracia. Z poważnymi obrażeniami trafili do szpitala. Kilkadziesiąt osób zostało ewakuowanych. Do silnej eksplozji doszło w piątkowy (09.08.) wieczór ok. 20.30 w mieszkaniu przy ul. Sosabowskiego. Na miejscu interweniowało 9 jednostek straży pożarnej, akcję podjęło też pogotowie elektryczne i gazowe.

W mieszkaniu eksperci z zakresu pirotechniki poszukiwali śladów materiałów wybuchowych. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że w ich posiadaniu byli dwaj poszkodowani lokatorzy. Najprawdopodobniej konstruowali oni petardę. I to podczas mieszkania substancji wybuchowych doszło do eksplozji. Obaj mężczyźni zostali poważnie ranni – jeden stracił ręce, a drugi jest poparzony. W mieszkaniu łącznie przebywało pięć osób w tym 6-letnie dziecko. Pozostałym domownikom nic się nie stało.

Dla blisko 30 osób z sąsiednich mieszkań został podstawiony specjalny autobus, w którym spędzili noc. Przez kilka godzin trwało zabezpieczanie miejsca eksplozji. Nadzór budowlany sprawdzi czy nie doszło do uszkodzeń konstrukcji budynku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj