Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Drogowa inwestycja w gminie Kłomnice

Facebook Twitter

Drogowa inwestycja w gminie Kłomnice. Na skrzyżowaniu dróg w Skrzydłowie, pobliżu szkoły, zainwestowano w infrastrukturę poprawiającą bezpieczeństwo. U zbiegu dróg 1028 S i 1024 S pojawił się system aktywnej informacji dla pieszych.

fot. czestochowa.powiat.pl

To pulsujące światła ostrzegawcze oraz głośniki uruchamiane przez detektor ruchu pieszych. Również w nocy przejście jest doskonale widoczne. W przypadku zbliżania się pieszego do przejścia, system detekcji wykrywa ruch i tym samym w odpowiednim czasie uruchamia sygnał dźwiękowy oraz świetlny, które w połączeniu ostrzegają pieszego jak i zbliżających się kierowców o konieczności zachowania szczególnej ostrożności. Koszt inwestycji to ponad 900 tysięcy złotych. Pieniądze pochodziły z powiatu częstochowskiego. gminy Kłomnice i Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

fot. czestochowa.powiat.pl

Przeprowadzone prace objęły roboty drogowe i organizacyjne związane z poprawą bezpieczeństwa pieszych na 4 przejściach tj.: likwidacja istniejącego przejścia dla pieszych po północnej stronie na wprost wyjścia ze Szkoły Podstawowej, w tym: obustronne podniesienie krawężnika ograniczającego jezdnię do wys. 12cm, – na dł. 6m, obustronne przebrukowanie zaniżonego na przejściu chodnika do poziomu nowego krawężnika, wykonanie przejścia dla pieszych w nowej lokalizacji, w tym: obustronne obniżenie krawężnika do uzyskania światła 2cm na długości 4m (plus po 1,0 m skos), przebrukowanie kostki bet. na chodniku do poziomu nowego krawężnika, wykonanie nowego chodnika w rejonie opracowania szer. 2,00m, wykonanie organizacji ruchu w rejonie całego skrzyżowania z elementami poprawiającymi bezpieczeństwo.

Łączna kwota zrealizowanego zadania wyniosła 901 705, 29 zł brutto. Udział Powiatu Częstochowskiego wyniósł 38,45 %, Gminy Kłomnice 8,32 %, a Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 53,23 %.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2023