Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dodatkowe wyposażenie dla Miejskiego Szpitala Zespolonego

Facebook Twitter

Dodatkowe wyposażenie dla miejskiej lecznicy. Miejski Szpital Zespolony, dzięki środkom z jednej z fundacji zakupił 8 łóżek dla rodziców przebywających z dziećmi w szpitalu.

fot. czestochowa.pl

Sprzęt trafił na oddział pediatryczny w gmachu przy ul. Bony. Nowe łóżka są składane, łączą więc funkcje miejsc do spania i foteli. Lekarze podkreślają, że rola rodzica pozostającego przy dziecku w szpitalu jest bardzo ważna. Mały pacjent czuje się bezpieczniej w nieznanym dla siebie otoczeniu stres wywołany leczeniem jest więc na pewno mniejszy. To sprzyja terapii i przyspiesza powrót do zdrowia.

fot. czestochowa.pl

MSZ jest 19 placówką, która otrzymała taką darowiznę od Fundacji Ronalda McDonalda. Już od dwóch lat współpracuje też z Fundacją dr Clowna. Jej wolontariuszki i wolontariusze regularnie odwiedzają zarówno najmłodszych pacjentów, jak i podopiecznych oddziału geriatrycznego i zakładu opiekuńczo-leczniczego.

MSZ zwrócił się też z prośbą o wsparcie pewnego pomysłu do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego. Chodziło mianowicie o zapewnienie chorym i personelowi stałego, łatwego dostępu do dobrej jakości wody pitnej. Częstochowskie Wodociągi zamontowały więc w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym przy ul. Mirowskiej dostępne przez całą dobę źródełko. Korzystanie z niego jest zdrowym, higienicznym sposobem ugaszenia pragnienia. Można w nim także napełniać wodą butelki.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024