Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

30 podmiotów leczniczych z nowym sprzętem leczniczym, w tym m.in. Częstochowa, Blachownia, Lubliniec

Facebook Twitter

Władze wojewódzkie podsumowały zakupy nowego sprzętu i wyposażenia dla szpitali i lecznic na Śląsku. To doposażenie dla ponad 30 podmiotów leczniczych. Oprócz częstochowskich placówek, potrzebne urządzenia trafią też do okolicznych miejscowości. 

Zostały zawarte umowy na dostarczenie aparatury oraz inwestycje budowlane o łącznej wartości prawie 55 mln złotych. Środki pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 i zostały przyznane szpitalom, które w poszczególnych falach epidemii hospitalizowały pacjentów zarażonych koronawirusem.

O nowym sprzęcie dla szpitala miejskiego już informowaliśmy, ale będzie też nowy tomograf komputerowy dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego na Parkitce.

Sporo sprzętu pojedzie do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku. To m.in.: videolaryngoskop, pompy infuzyjne, nebulizatory, materace przeciwodleżynowe, maski, dozowniki tlenu, defibrylator, aparaty do EKG i USG. Podobne wyposażenie kupione zostało dla Szpitala Psychiatrycznego w Lublińcu. Sprzęt za ponad 157 tys. złotych otrzymał też w programie Samodzielny Publiczny ZOZ w tym mieście.

Nowymi urządzeniami medycznymi mają być wsparte: Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Myszkowie oraz Szpital im. Rudolfa Weigla w Blachowni. Sterylizatory i dezynfekatory kupiono też dla Szpitala Powiatowego w Zawierciu.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj