Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Długi weekend podsumowany: 5 wypadków, 56 kolizji, 6 pijanych za kółkiem

Facebook Twitter

5 wypadków i ponad 50 kolizji w ciągu 5 dni. Za nami kolejny w tym roku długi weekend, który niestety obfitował w liczne zdarzenia drogowe. Częstochowska policja podsumowała swoją akcję prewencyjną i wydarzenia w mieście oraz powiecie.

Policja podsumowała okres wakacyjny
Fot. czestochowa.policja.gov.pl

Długi weekend podsumowany

Zatrzymano 6 nietrzeźwych kierowców, informuje nas Barbara Poznańska, rzecznik częstochowskiej komendy:

Barbara Poznańska: W tym czasie w naszym powiecie doszło do pięciu wypadków drogowych i 56 kolizji. Na szczęście nikt nie zginął, ale dobre warunki pogodowe zachęcały kierowców do szybszej jazdy, co z pewnością przełożyło się na liczbę nałożonych mandatów. Mundurowi ujawnili 585 wykroczeń drogowych, z czego 420 stanowiła liczbę przekroczeń dozwolonych limitów prędkości, również w obszarze zabudowanym. Właśnie z tego powodu sześciu kierujących straciło swoje prawo jazdy. Policyjne apele o niełączenie alkoholu z jazdą niestety nie do wszystkich dotarły.

Patrole monitorowały bezpieczeństwo na skrzyżowaniach już od środy 7 czerwca, akcja zakończyła się dopiero w niedzielę (11.06.) wieczorem.

Barbara Poznańska: Podróżny długi weekend czerwcowy trwał od środy. Drogówka tradycyjnie dbała o bezpieczeństwo kierujących i ich pasażerów, a także i pieszych. Każdego dnia kilkudziesięciu policjantów pełniło służbę na częstochowskich drogach. Mimo konsekwencji nie tylko prawnych, ale również tych moralnych, które za spowodowanie poważnych wypadków zostają przez całe życie, wciąż są tacy, którzy siadają za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Przypomnijmy wśród poważnych wypadków, w Częstochowie, przy ul. Sobieskiego doszło do potrącenia pieszej przez autobus komunikacji miejskiej. Wypadek miał miejsce na wysokości skrzyżowania z Al. Wolności w środowe popołudnie, gdy dopiero zaczynał się długi weekend. Zachowajcie ostrożność, przed nami dni ze zmienną pogodą. O rozsądek apeluje policja.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024