Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Darmowe spotkania z Radcami Prawnymi dotyczące kredytów. Cykliczne spotkania w Pałacu Ślubów raz w miesiącu

Facebook Twitter

Jeśli posiadacie kredyt hipoteczny we frankach, to cykl darmowych spotkań informacyjnych może być sposobem na pojawiające się kłopoty finansowe, podpowiadają częstochowscy radcy prawni.

Szóstka padła w Konopiskach
fot. Pixabay

Projekt wystartował 18 października, ale z uwagi na duże zainteresowanie, pomysłodawcy zapowiadają regularne spotkania z mieszkańcami:

Klaudia Majer: To darmowe spotkanie, nie wymaga ono wcześniejszej rejestracji. Przed spotkaniem jak i po będzie można skonsultować swoją własną umowę, a niezależnie od tego powiemy, z czym wiąże się nieważność umowy, jakie zapisy w umowie powodują, że jest ona nieważna, od czego zacząć walkę z bankiem. To cykliczne spotkania, ponieważ zauważyliśmy potrzebę podzielenia się z kredytobiorcami naszym doświadczeniem, które od kilku lat zbieramy przed sądami.

To tematyka spłacania kredytu frankowego w dobie rosnących kursów walut i coraz wyższych rat zdominowała pierwsze spotkanie w Pałacu Ślubów. O szczegółach mówi radca prawny Klaudia Majer. Ważnych tematów dla kredytobiorców jest jednak na kolejne miesiące o wiele więcej:

Klaudia Majer: Nie zapominamy również o złotówkowiczach, ponieważ to również jest newralgiczny temat w ostatnim czasie. Powiemy o sankcji kredytu darmowego, czyli o czymś co bardzo powinno zainteresować osoby mające kredyty oraz pożyczki w złotówkach, które nie są zabezpieczone hipotecznie. Opowiemy o tym, jak wygląda proces frankowy przed Sądem Okręgowym w Częstochowie, czyli przed sądem, w którym będzie Państwo procesowali się z bankiem.

Jeżeli znaleźliście się w dołku kredytowym, coraz wyższe raty kredytów pochłaniają domowy budżet, warto zasięgnąć porady i dowiedzieć się, co w tej sytuacji można zrobić. Radcy częstochowscy chcą pomagać cyklicznie:

Klaudia Majer: Te spotkania będą obywać się raz w miesiącu. Zobaczymy, jakie będzie zainteresowanie. Jeżeli będzie ono większe, zwiększymy ilość spotkań. Informacje będą zamieszczane na Facebooku kancelarii, ale również będą udostępniane na stronach Urzędu Miasta, który wspiera akcję. Serdecznie zapraszamy na spotkania.

Spotkania mają charakter otwarty i darmowy dla wszystkich. Do uczestnictwa zapraszała radczyni Klaudia Majer.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj